z

Twórcy formacji są od dawna obecni w środowisku muzycznym: Marek Karolczyk z Robertem Piernikowskim tworzą NP (napszyklat), Kamil Pater był członkiem Contemporary Noise Sextet, a Miron Grzegorkiewicz grał m.in. w Daktari i HOW HOW.
Po trzech latach wspólnej pracy wydali album Remik. Jest to prawie 60-minutowa opowieść o chłopcu, który uciekając od realnego, ciemnego świata buduje własną, bezpieczniejszą rzeczywistość. Wyalienowany na co dzień Remik, w tym stworzonym przez siebie świecie nie jest samotny, ma przyjaciela i obrońcę o imieniu Bujillo. Razem są nietykalni. Razem przemierzają kolejne wymiary. Ich muzykę można nazwać transowym lotem w krainę wyobraźni.

Dźwięki są dla zespołu narzędziem budowania opowieści tkanych emocjami. W czasach jednorazowych singli i łatwych playlist, ich koncepcyjny album to prawdziwy rarytas dla wielbicieli Thoma Yorke'a, Moderat, Sigur Ros czy Depeche Mode, które to inspiracje są, zdaniem wielu dziennikarzy i odbiorców, słyszalne w Remiku. Sami artyści od porównań stronią chcą, aby muzyka obroniła się sama.

"Dawno nie spotkałam się z albumem, o którym można powiedzieć tak wiele i wszystko wymykałoby się utartym ścieżkom i to jest fenomenalne" - Agnieszka Szydłowska, Trójka

"Materiał brzmi jak perfekcyjne spotkanie idoli - Thoma Yorke'a i muzyków z zespołu Moderat. Remik to brzmienie, którego dawno (może nigdy) nie słyszałem w polskiej muzyce." Brand New Anthem

"Jedna z najlepszych płyt tego roku. Dojrzały, oryginalny debiut, brawurowo rozprawiający się z barierami gatunkowymi i... emocjami słuchacza." Jarek Szubrycht, "Gazeta Magnetofonowa"

Bilety - 25 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/