The NU Band

Koncert zespołu The Nu Band

2017-11-23 ( czwartek )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

THE NU BAND

  • Mark Whitecage - saksofon altowy
  • Roy Campbell - trąbka
  • Joe Fonda - kontrabas
  • Lou Grassi - perkusja

Roy Campbell - jest jednym z najbardziej twórczych muzyków w Nowym Jorku. Prowadzi własne zespoły - Pyramid Trio z Williamem Parkerem i Hamidem Drakiem i The Nu Band, a także stale współpracuje z wieloma innymi czołowymi twórcami muzyki improwizowanej (Dave Douglas, Jemeel Moondoc, Steve Swell). Szczególnie w ostatnich latach zyskał olbrzymie uznanie zarówno krytyków, jak i słuchaczy jako najlepszy trębacz muzyki improwizowanej.

Joe Fonda - kontrabasista, kompozytor i producent. Oprócz własnych projektów, występuje regularnie w zespołach takich gwiazd jak: Archie Shepp, Ken McIntyre, Lou Donaldson, Kenny Barron, Wadada Leo Smith, Perry Robinson, Dave Douglas, Curtis Fuller, Mark Whitecage, Marion Brown, czy Bill Dixon. Przez ponad piętnaście lat był członkiem sekstetu, oktetu i tentetu Anthonego Braxtona. Jest jednym z najwybitniejszych basistów współczesnej awangardy jazzowej. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt zrealizowanych pod własnym nazwiskiem płyt

Lou Grassi - to nowojorski perkusista i kompozytor, który z równą swobodą porusza się w świecie jazzu tradycyjnego i awangardy. Występował i nagrywał między innymi z Billym Bangiem, Robem Brownem, Royem Campbellem, Charlesem Gaylem, Burtonem Greenem, Johnnym Hartmanem, Josephem Jarmanem, Williamem Parkerem, Roswellem Ruddem czy Johnem Tchicaiem. Od 1996 roku prowadzi własny zespół: Lou Grassi PoBand, z którym wydał już sześć, znakomicie przyjętych płyt.

Mark Whitecage - od ponad trzydziestu lat cieszy się międzynarodowym uznaniem jako znakomity instrumentalista i kompozytor. Jego aktualne projekty obejmują występy solowe, w duetach, triach i kwartetach. Współpracuje m.in. z takimi znakomitymi muzykami jak: Joe McPhee, Steve Swell, Anthony Braxton czy Saheb Sarbib.

Bilety w cenie 60 zł (siedzące).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: