x

Waldemar Rychły / Dominika Dołżyńska - koncert

2018-04-07 ( sobota )
19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Obozowa 5

Kategoria: Muzyka

Waldemar Rychły to muzyk, kompozytor i aranżer. Z wykształcenia architekt. Współtwórca, razem z bratem Maciejem legendarnego Kwartetu Jorgi, istniejącego nieprzerwanie od połowy lat 80-tych, którego muzyka bazuje na elementach ludowej tradycji wielu narodów, korzysta z doświadczeń muzyki klasycznej i jazzu. Zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą, brał udział w wielu festiwalach. Współpracował z wieloma teatrami, obecnie jest również aktywnym twórcą muzyki filmowej. Ma na koncie kilkanaście płyt.
Dominika Dołżyńska to skrzypaczka, absolwentka poznańskiej akademii muzycznej, stale współpracująca z Teatrem Wielkim w Poznaniu, ale i muzykami sceny pop (Sylwia Grzeszczak, Łukasz Zagrobelny).
Ich pierwsze spotkanie miało miejsce podczas koncertu na Woodstock w 2009 roku, przez co po kilku latach zaczęli regularną współpracę.
Materiał, który usłyszymy w Poznaniu jest współczesną adaptacją tradycyjnej muzyki romskiej, muzyki Kresów oraz Wielkopolski. Jej podstawę stanowią melodie spisane w XIX wieku przez Oskara Kolberga. Lwia część koncertu zostanie wykonana na gitarę akustyczną i skrzypce, jednak będzie też szansa usłyszeć brzmienie indyjskiego instrumentu jakim jest Sarod.

Bilety - 29/39 zł. normalne i 19 zł. ulgowe.

opr.sw

Bilety dostępne w: