a

Koncert #299 zespołów Father Murphy i Rites Of Fall

2018-04-14 ( sobota )
21:00
Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań

Kategoria: Muzyka

Father Murphy - włoski, okultystyczno-psychodeliczny zespół powstał na początku XXI wieku i działał zdalnie pomiędzy USA a Chinam. Jednak w 2008 roku w myśl tytułu albumu 'And He Told Us To Turn To The Sun' zespół wrócił do Włoch, a ich dźwięk szybko przerodził się w coś, co było głęboko nieprzewidywalne i mrocznie psychodeliczne. Główni członkowie grupy (i podobno dwójka dzieci Ojca Murphy'ego), Freddie Murphy i Chiara Lee, opowiedzieli historię Ojca Murphy'ego na ponad pół tuzinie albumów i EP-kach, dokumentując głębokie osobiste przeżycia.
Kluczowy dla rozwoju zespołu był kościół, który był pierwszym miejscem, gdzie grupa spotkała się z muzyką (oboje jako dzieci śpiewali w chórze). 
Zespół aktywnie szukał nowych inspiracji dla swojej muzyki, aby utrzymać ją w stanie ciągłych zmian. Przeszli z psychodelicznego rocka ('Six Musicians Getting Unknown' (2005) na znacznie bardziej ponure rytualne dzwięki na płycie 'And He Told Us To Turn To The Sun' (2008) oraz coraz bardziej niekonwencjonalne eksperymenty na 'Anyway Your Children Will Deny It' (2012) ), 'Pain Is On Our Side Now' (2014) i prawie teatralne 'Croce' (2015).
'Rising. Requiem For Father Murphy', najnowsza i ostatnia propozycja kultowego, włoskiego duetu, ukaże się 20 kwietnia nakładem post-punkowej wytwórni Avant! Records. Wraz z ,Rising', legenda o Ojcu Murphy osiąga swój szczyt. Skomponowany w klasycznym formacie requiem, kończy opowieści o fikcyjnej postaci Ojca Murphy'ego, a następnie samej kapeli.

Rites of Fall - muzyka tego solowego projektu to wynik eksperymentu - zderzenia folkowego klimatu z ciężką, basową elektroniką i elementami improwizacji. Debiutanckie EP Truthsayer (2017), nagrywane w Warszawie i Bieszczadach, nie jest zestawem regularnych piosenek, ale mroczną podróżą, ścieżką do nieistniejącego filmu. To przekraczanie i burzenie granic, a jednocześnie budowanie pomostu między muzyką przeszłości i przyszłości.

Bilety w cenie 30 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: