a

Aleksandra Kurzak - recital

2018-04-26 ( czwartek )
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Aleksandra Fredry 9, Poznań

Recital Aleksandry Kurzak

To tak, jakby wróciły dawne dni świetności bel canta - z największymi nazwiskami: Sills, Sutherland i Callas - znów niesamowite, niezapomniane - tak napisał o Aleksandrze Kurzak Opera Magazine.
Aleksandra Kurzak w wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach i fortepianie. Ukończyła wydział wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Laureatka konkursów wokalnych w Warszawie, Helsinkach, Barcelonie i Kantonie, jeszcze podczas studiów zadebiutowała jako Zuzanna w Weselu Figara na scenie Opery Wrocławskiej, u boku swojej mamy i nauczycielki Jolanty Żmurko w roli Hrabiny.
W wieku 27 lat wystąpiła w dwóch najbardziej prestiżowych teatrach operowych świata. Rola Olimpii w Opowieściach Hoffmanna w Metropolitan Opera zdobyła wielkie uznanie wśród nowojorskich krytyków muzycznych, którzy jednogłośnie wypowiadali się na łamach prasy, o sensacyjnym debiucie polskiej śpiewaczki. Z równie przychylnym odbiorem artystka spotkała się również jako Aspasia w lonyńskim przedstawieniu Mitriadate, re di Ponto w Royal Opera House (Covent Garden).

Aleksandra Kurzak regularnie występuje na najważniejszych scenach i estradach świata takich jak: Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Royal Opera House w Londynie, Teatro alla Scala w Mediolanie, Wiener Staatsoper w Wiedniu czy Opera de Paris. Jako pierwsza Polka w historii wokalistyki podpisała ekskluzywny kontrakt z firmą fonograficzną DECCA. W sierpniu 2011 roku ukazał się jej pierwszy solowy album Gioia, który osiągnął status platynowej płyty. Kolejne albumy artystki to Bel Raggio z ariami Rossiniego oraz Hej, kolęda! Z najpiękniejszymi polskimi kolędami (złota płyta). Natomiast album Pieśni Fryderyka Chopina dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina otrzymał prestiżowe wyróżnienie Diapason d'Or. Aleksandra Kurzak otrzymała dwukrotnie stypendium Ministra Kultury i Sztuki, a także stypendium fundacji Crescenum Est - Polonia Aleksandra Gudzowatego. Za swoje osiągnięcia została uhonorowana nagrodami Prezydenta Wrocławia, Wojewody Dolnośląskiego oraz Ministra Kultury i Sztuki. Jest także laureatką nagrody Akademii Telewizyjnej Wiktor, nagrody TVP Kultura Gwarancja Kultury, Kryształowego Zwierciadła oraz Złotego Krzyża Zasługi.
W 2015 roku otrzymała International Opera Award 2015 i została laureatką Bachtrack Opera Award jako najlepsza śpiewaczka mijającego sezonu za rolę Donny Fiorilli w Royal Opera House.
W 2016 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuki.

Bilety w cenach 150, 200 i 250 zł (w zależności od miejsca).

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Załącznik