logo

W ramach cyklu Gramy u Siebie edycja 2020 - Whitewater / Eleanor Gray / Yorba - przesłuchanie konkursowe #2

21.02.2020
20:00

Whitewater - początki zespołu sięgają 2015 r. Grupa powstała na gruzach formacji K-I-W-I, w której poznali się jej obecni członkowie - Jędrzej Wencka, Szymon Baranowski i Piotr Golimowski. W początkowym okresie działalności skład Whitewater uzupełniał Jason Barwick, frontman The Brew. Po serii koncertów i wydaniu debiutanckiej płyty drogi Whitewater i Jasona Barwicka nieoczekiwanie rozeszły się. W wyniku wewnętrznej rekrutacji Jędrzej stanął za mikrofonem, a do zespołu dołączył na gitarze - Dawid Paszkiewicz. Po tej zmianie członkowie Whitewater zwrócili się w stronę posępnego stoner rocka i energetycznego post grunge'u. Ich brzmienie zdefiniowały oszczędne wokale, przesterowany bas, bogaty aranż perkusyjny i gitary wybrzmiewające gęstym, ciemnym, niskim dźwiękiem. Dnia 7 lutego 2019 roku zespół wydał drugi album pt. 'Blackfire' Eleanor Gray - na scenie zawsze dajemy z siebie 120%, a poza nią dbamy o to, aby w każdym aspekcie być profesjonalistami. Muzyka to nasz sposób na życie, a scena to nasze środowisko naturalne. Koncerty m.in. z I Am Giant, Lonely The Brave, Acid Drinkers, Luxtorpedą, happysad, Muchami, Hunterem, Proletaryatem, Bednarkiem, czy Comą potwierdziły, że muzyka zespołu, jak i sami muzycy, są gotowi do wydania pierwszego długogrającego albumu. "K-R-Y-S-T-Y-N-A", bo tak nazywa się ich debiut, ukazała się 20.10.2016. Obecnie zespół pracuje nad drugim krążkiem, na którym usłyszeć będzie można utwory polskojęzyczne. Pierwsze single są już dostępne w sieci. Yorba - rockowy zespół z Wrześni, powstały z inicjatywy Kamila (autor tekstów) i Pawła (autor muzyki). Zespół ma na koncie EPkę "Raz" wydaną w styczniu 2019. W chwili obecnej zbieramy fundusze na nagranie płyty. Nasz utwór "Furia człowieka cierpliwego" można było usłyszeć już w Trójce, Antyradio, Radio Afera, Radio Września, Radio Gniezno. Utwór "Miłość?" został wybrany na płytę "Czwórki" - "Będzie głośno", która ukaże się na początku 2020r. Działalność koncertową zaczęliśmy dopiero po wydaniu EPki. Do tej pory udało nam się wygrać Bitwę Kapel UAM, co pozwoliło nam zagrać na Wielkim Grillowaniu UAM tuż przed Pidżamą Porno. Od 2013 roku za sprawą cyklu koncertów Gramy u Siebie promujemy lokalną scenę muzyczną.

Dotychczas w Sali Wielkiej CK ZAMEK zaprezentowało się kilkadziesiąt grup. W 2020 roku kontynuujemy odświeżoną formułę cyklu, by jeszcze skuteczniej pomóc muzykom w osiągnięciu sukcesu. Podczas trzech koncertów  prezentowane będą zespoły albo wykonawcy wybrani przez jury na podstawie zgłoszeń.
Do udziału w jury zaproszono osoby związane na co dzień z branżą muzyczną i medialną (Jakub Haplicznik, Marcin Kostaszuk, Mariusz Kwaśniewski, Jacek Mójta, Anna Pawłowska, Izabela Rekowska, Piotr Walczuk).

Bilety w cenie 30 zł.

_
akt.LT

Bilety dostępne w: