baner

Przybora na 102 - spektakl z Magdą Umer i Mumio

2020-03-09 ( poniedziałek )
17:30
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Aleksandra Fredry 9, Poznań

Popularność twórczości Jeremiego Przybory nie maleje, zachwyca kolejne już pokolenia, dlaczego? Bo jest ponadczasowa, genialna i nie przestaje nas śmieszyć.

Organizator zaprasza na wyjątkowy, przezabawny spektakl przygotowany przez Magdę Umer i Mumio. Znajdziecie tu krótkie opowiadania i najpiękniejsze piosenki Mistrza Jeremiego Przybory i świetne teksty Magdy Umer i Mumio. Mieszanka wybuchowa! Na scenie spotykają się bowiem trzy artystyczne temperamenty - Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio.

Jest więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco. Dialogi są błyskotliwe a całość przepysznie zagrana i zaśpiewana. To Przybora w nowej interpretacji z zachowaniem lekkości jaką charakteryzował się oryginał.

Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, brawurowym aktorstwem i muzykalnością, w czym pomaga także wspaniale muzyczne trio.

Teksty Mistrza Jeremiego przeplatane są szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Wszystko pięknie i z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane. Ta teatralno-muzyczna konwencja jest strzałem w dziesiątkę! Różnorodność, wewnętrzna harmonia, lekkość i radość.

Obsada:

 • Magda Umer
 • Mumio w składzie:
  Jadwiga Basińska,
  Darek Basiński
  Jacek Borusiński
 • muzycy:
  Wojciech Borkowski - fortepian
  Maciej Szczyciński - kontrabas
  Tomasz Drozdek - perkusjonalia

Organizator: GRUV ART

Bilety w cenach 100 i 135 zł (w zależności od miejsca).

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Plakat