Logo Palmiarni Poznańskiej

Ferie zimowe w Palmiarni Poznańskiej

16.01 – 12.02.2023

W niedzielę 22 stycznia organizatorzy zapraszają na pierwszy w tym roku Pokaz Kotów Rasowych w Palmiarni. Podczas tego wydarzenia, realizowanego już po raz trzeci we współpracy z Poznańskim Klubem Kotów Rasowych "AmoFeles", odwiedzający będą mogli zobaczyć koty kilku ras oraz poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Wystawę Sztuki Afrykańskiej w Pawilonie III Palmiarni będzie można podziwiać od 23 stycznia do 26 lutego br. Na wystawie zaprezentowane zostaną rzeźby, obrazy, biżuteria, ręcznie robione przedmioty przywiezione z afrykańskich podróży. Autorzy wystawy będą dzielić się swoim doświadczeniem z wypraw do Afryki.

Od 1 do 26 lutego br. w Pawilonie IX podziwiać będzie można zdjęcia wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2022, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra". Konkurs zorganizowany został już po raz trzydziesty, a jego przedmiotem były zdjęcia przedstawiające przyrodę Polski (dziko występujące rośliny, grzyby, zwierzęta lub ciekawe przyrodniczo miejsca). FOTO-EKO promuje dokumentowanie sytuacji i zjawisk z życia przyrody, w warunkach zastanych, bez ingerencji fotografującego.

W okresie od 16 stycznia do 26 lutego Palmiarnia będzie otwarta również w poniedziałki!

Natomiast od 30 stycznia do 12 lutego (okres ferii dla Wielkopolski) wydłużają się dodatkowo godziny otwarcia. W tych dniach Palmiarnia będzie czynna od 09:00 do 18:00 (kasa do 17:00). Informacja o godzinach otwarcia Palmiarni znajduje się pod poniższym linkiem: https://www.palmiarnia.poznan.pl/pl/zwiedzanie#godziny-otwarcia

Wstęp na wystawy w cenie biletu do Palmiarni https://www.palmiarnia.poznan.pl/pl/zwiedzanie#cennik

opr.sw