Baner promujący wydarzenie.

Pierwszy spacer 6 edycji cyklu Zbudowane - Uniwersytet SWPS

2023-02-18 ( sobota )
12:00
Start: ul. gen. Kutrzeby

Cykl rozpocznie się spacerem po siedzibie Uniwersytetu SWPS na ulicy gen Kutrzeby. Po obiekcie oprowadzą jego architekci - Mariusz Wrzeszcz (Wrzeszcz Architekci) oraz Maciej Cierniewski.

Uniwersytet SWPS w Poznaniu

Pierwsza część kompleksu Uniwersytetu SWPS na ul. gen Kutrzeby z reprezentatywną "rotundą" powstała w 2003 roku. Za projekt budynku jak i jego późniejszej rozbudowany z roku 2009 odpowiadała renomowana poznańska pracownia Wrzeszcz architekci. Budynek swoją formą w pierwszym etapie inwestycji nawiązywał do reduty Fortu św. Wojciecha, który znajdował się w pasie XIX- wiecznej fortyfikacji Poznania. Jak podkreślają autorzy ich zadanie polegało na opakowaniu ściśle nakreślonego przez kierownictwo szkoły programu w bryłę, która stanęła na stosunkowo wąskiej działce, i ograniczona była szeregiem obostrzeń wynikających z położenia w strefie konserwatorskiej. Fasadę budynku pokrywa klinkierowa cegła, którą przecinają powtórzenia rytmicznych pionowych pasów okien - to eleganckie połączenie sprawia, że mimo upływu 20 lat od otwarcia pierwszej części budynku obiekt nadal stanowi jeden z najlepszych przykładów architektury dydaktycznej w Poznaniu.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres : zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości: SWPS. Zapisy otwarte od 1 lutego o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
Partnerzy projektu: Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

ZBUDOWANE
Cykl spacerów architektonicznych zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu w związku z przypadającą w 2018 roku - 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną.