Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Koncert - Edyta Bartosiewicz Solo Act Tour 2023

2023-05-11 ( czwartek )
Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 79, 61-891 Poznań

Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka, kompozytorka i producentka nagrań. Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem ,The Big Beat'. Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta "Love", a w 1994 roku kolejna, zatytułowana "Sen", która okazała się ogromnym sukcesem. W latach 90-tych Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne "Dziecko", by w 1999 roku rozstać się z macierzystą wytwórnią i rozpocząć działalność w ramach własnej firmy wydawniczej. Wtedy też ukazała się płyta "Dziś są moje urodziny", swoiste best-off, warunek rozwiązania kontraktu z Universal.

Edyta Bartosiewicz sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym kilka Fryderyków z rzędu za najlepsze płyty rockowe (ostatnią przyznano jej za album "Ten Moment", wydany przez Eba Records w 2020 roku).

Współpracowała też z wieloma artystami, śpiewając z nimi duety (Hey - "Moja i Twoja Nadzieja", Kazik - "Cztery Pokoje", Krzysztof Krawczyk - "Trudno Tak") lub też produkując im nagrania (Firebirds - album "Kolory" czy "Cisza W Jej Domu" zespołu Closterkeller)

4 listopada 2022 roku ukazała się jubileuszowa, zremasterowana przez Shawna Hatfielda, wersja płyty "Love" na cd i winylu. Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu, Edyta postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery.

Czas zatoczył pętlę, a może bardziej spiralę i jest to dla Bartosiewicz coś w rodzaju "nowego otwarcia".

Bilety w cenach: 149 zł (miejsce stojące), 229 zł (miejsce siedzące)

Bilety dostępne w:

Zobacz www.fb.me/e/2NsRf2Z6P