Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie artysty.

Legendarny amerykański gitarzysta Mike Stern ponownie zagra w Blue Note! Zagrają z nim: jego żona, wokalistka i gitarzystka, Leni Stern, a także wybitni polscy muzycy 

Mike Stern prezentuje styl muzyczny fusion, czyli jazz z elementami charakterystycznymi dla muzyki rockowej. Jego idolami w młodości byli Jimi Hendrix i Eric Clapton. To właśnie im zawdzięcza ten rockowy pierwiastek, który zawarty jest w jego grze i muzyce.

Jest absolwentem prestiżowej akademii bostońskiej Berklee College of Music. Jednym z jego wykładowców był Pat Metheny, który w 1976 roku zarekomendował Sterna do słynnej grupy Blood, Sweat and Tears, otwierając mu drogę do świata jazzu. W 1981 roku rozpoczął współpracę z Milesem Davisem. Dwa lata później wraz z Jaco Pastoriusem stworzył formację World of Mouth, która szybko zyskała uznanie. Od początku lat 80. prowadzi karierę solową prezentując styl fusion, jazz-rock.

W Poznaniu zagra ze swoją żoną Leni Stern, która została uznana za jedną z "50 najbardziej sensacyjnych gitarzystek wszechczasów" w wydaniu magazynu Guitar Player i jest zaliczana do czołowych jazzowych liderek własnych zespołów na świecie.

W skład zespołu wchodzą także polscy muzycy - perkusista Adam Golicki, gitarzysta Rafał Sarnecki oraz basista Piotr Lemańczyk.

  • Mike Stern - gitara
  • Leni Stern - gitara
  • Rafał Sarnecki - gitara
  • Piotr Lemańczyk - gitara basowa
  • Adam Golicki - perkusja

Bilety w cenach: 99 zł (miejsce stojące), 129 zł (miejsce siedzące na antresoli), 159 zł (miejsce siedzące na parterze).

Bilety dostępne w:

Baner

Zobacz bluenote.poznan.pl/