Logo Klubu.

Koncert zespołów E oraz The Band Of Endless Noise

30.06.2024
19:00

Zespół E powstał w 2013 roku w Bostonie w składzie:
Thalia Zedek (Uzi, Live Skull, Come, Thalia Zedek Band): gitara-bas i wokal
Jason Sidney Sanford (Neptune): gitara, wokal, elektronika
Gavin McCarthy (Karate): perkusja
Nagrali pięć płyt, na ostatniej Gavina zastępuje na perkusji Ernie Kim.

The Band Of Endless Noise

Powrót do życia koncertowego The Band Of Endless Noise związany jest z planowaną na przełom maja i czerwca 2024 czwartą płytą długogrającą, zatytułowaną Bandwagon Spectacular. Materiał nagrany został pod czujnym okiem warszawskiego producenta Michała Kupicza. Stylistyka zespołu w dalszym ciągu oscyluje wokół post-punka, avant-popu i muzyki psychodelicznej. Wydawcą albumu, który ukazuje się jako CD, płyta analogowa oraz w formacie cyfrowym jest Antena Krzyku, legendarna wytwórnia niezależna, z którą zespół związany był już wcześniej - przy okazji wydania pierwszych dwóch płyt. Okładkę płyty zaprojektował Łukasz Paluch.

Zespól The Band Of Endless Noise pozostaje aktywny od 2000 roku. W 2002 legendarny brytyjski prezenter radiowy John Peel zaprezentował We, Wearing The Sunglasses w swojej audycji w BBC Radio One. Zespół stał się tym samym jednym z zaledwie kilku polskich wykonawców (obok m. in. Brygady Kryzys, Dezertera i Maanamu), jacy kiedykolwiek zagościli w jego prestiżowej audycji.

Zespół wydał cztery płyty długogrające, koncertował w Polsce i Europie, wystąpił na festiwalach OFF Festival, Unsound, Ars Cameralis, czy Green Zoo, dzieląc scenę z takimi wykonawcami jak Trupa Trupa, Faust, De Facto, Drekoty, The Magic Carpathians, Kury, Ssaki, Le Plastique Mystification, Hati, Lvmen, Arszyn, Emiter, Kristen czy Mordy.

Członkowie zespołu byli także aktywni w innych projektach muzycznych: Andrzej Widota współpracował z the Magic Carpathians, wystąpił z Damo Suzuki's Network oraz współtworzył Katie and Me Meet Marlene; Adam Sanocki był współzałożycielem So Slow i grał na gitarze na ich pierwszych trzech płytach długogrających.

Koncert The Band Of Endless Noise będzie okazją usłyszenia materiału z płyty Bandwagon Spectacular na żywo, a zespół wystąpi składzie:

  • Tomek Brzozowski - gitara basowa, hałas
  • Adam Busuleanu - syntezator, hałas
  • Sylwester Koral - perkusja
  • Adam Sanocki - gitara, hałas
  • Andrzej Widota - śpiew, gitara, hałas

Bilety:
50zł przedsprzedaż w CK Nowe Amore albo pisz na: bodi666@gmail.com lub Messenger
60zł w dniu koncertu.