foto

"Rytm jest w nas" - Bębny afrykańskie i nie tylko! - zapisy na zajęcia po feriach!!!

2014-01-25 ( sobota ) – 2014-02-15 ( sobota )
11:00-11:00
Świetlica Cafe, Krakowska 9a Poznań

Kategoria: Inne Dziecko

W czasie ferii codziennie okazja aby spróbować "z czym to się je" Zapisz się już dzisiaj!

"Rytm jest w każdym z nas" - prowadzą Ewa i Mateusz. To wspaniała przygoda dla dzieci i dorosłych, ponieważ instrumenty perkusyjne dzięki swej prostocie są dostępne dla każdego i umożliwiają szybkie opanowanie rytmów już na pierwszych zajęciach.

Warsztaty to niepowtarzalna okazja do zrozumienia, wygrywania i przeżywania energetycznych rytmów z Afryki Zachodniej. Rosnąca popularność bębnów Afryki Zachodniej na świecie to nie przypadek!

Oto główne aspekty grania na bębnach i płynące z nich korzyści:

1. Wspólne granie rytmu w tym samym tempie:

 • rozwija skupienie, wydłuża czas koncentracji,
 • rozwija umiejętność słuchania innych, grający muszą "dostroić się" do siebie, aby np. w 10 osób wspólnie odegrać rytm,
 • integracja grupy poprzez wspólną kreatywność,

2. Zaangażowanie prawej i lewej ręki do gry:

 • poprawienie koordynacji ruchowej,
 • praca obu półkul mózgowych,

3. Przeżywanie nowego rodzaju muzyki i gra na nietypowych, etnicznych instrumentach:

 • rozwijają poczucie rytmu, umuzykalnienie,
 • spostrzegawczość, koncentracja na szczegółach, umiejętność porównywania,
 • nowe doświadczenia estetyczne uwrażliwiają,
 • wywołują naturalną ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia, dostarczają nowych inspiracji muzycznych,

4. Wspólne granie na instrumentach już na pierwszych zajęciach oraz doświadczanie pierwotnego pulsu bijącego z rytmów:

 • relaksacja, redukcja napięcia emocjonalnego,
 • naturalna radość i satysfakcja płynąca ze wspólnej gry,

Oferta ta to nie tylko gra na instrumentach! Uczestnicy poznają budowę instrumentów, specyfikę muzyki zachodnio-afrykańskiej oraz rolę kulturową, jaką pełnią bębny w miejscach, w których powstały.

Dzięki odczytywanym bajkom i prezentacjom nt. Afryki uruchamiamy wyobraźnię dzieci, dlatego bęben staje się nie tylko instrumentem muzycznym - wykonywanie muzyki na bębnach jest sposobem na przeniesienie się do świata odległej kultury.

Ewa Wodzyńska, absolwentka wydziału edukacji muzycznej i dyrygentury chóralnej w akademii \muzycznej w Poznaniu. Animator życia kulturalnego w Poznaniu i Kórniku, od kilkunastu lat prowadzi różnorodne zajęcia muzyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, instruktor muzyczny na letnich obozach dla seniorów w USA. Założyła i prowadziła 12-osobowy jazzowy zespół wokalny "Moonlight Express", obecnie zafascynowana afrykańskimi bębnami djembe propaguje ten piękny instrument wśród dzieci i dorosłych.

Mateusz Laskowski - z zamiłowania perkusjonalista, gra na afrykańskich bębnach djembe od 5 lat, obecnie pracuje z basowymi bębnami dundun oraz kubańskimi congami. Pasjonat i entuzjasta wszelkich instrumentów perkusyjnych Uczestniczył w wielu warsztatach z afrykańskimi mistrzami (np. podczas festiwali Drum Djemboree, Korzenie Rytmu). Prowadzi zajęcia bębniarskie dla dzieci i dorosłych m.in. w Kórnickim Ośrodku Kultury. Nauczyciel i tłumacz języka angielskiego

Zobacz www.swietlicacafe.com/