foto

Rajd i piknik - Odjazdowy Bibliotekarz

2014-05-17 ( sobota )
11:30-15:00
plac Wolności - Piotrowo, Poznań

Kategoria: Dziecko

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie i zaznaczyć swoją obecność. Impreza otwarta dla każdego i bez opłat..

Celem rajdu jest promowanie czytelnictwa, walka ze stereotypowym postrzeganiem zawodu bibliotekarza oraz pokazanie, że można w sposób aktywny i rozwijający spędzać swój wolny czas.

W tym roku rajd rozpocznie się na placu Wolności, gdzie na najmłodszych uczestników czekać będą animacje. Uczestnicy przejadą przez Stary Rynek, a następnie nadwarciańskim szlakiem pod siedzibę Biblioteki Politechniki Poznańskiej. Tam odbędzie się piknik. Podczas przejazdu o bezpieczeństwo zadba poznańska policja. Towarzyszyć im będą ratownicy. Trasa jest odpowiednia dla dzieci.

Ci, którzy nie są miłośnikami dwóch kółek, mogą przybyć na metę ok. 13.30 i bawić się z nami, biorąc udział w rodzinnym pikniku. Najmłodsi uczestnicy pobawią się z animatorami Stowarzyszenia Klanza, a dorośli będą mogli wziąć udział w konkursach sprawnościowych, nauczyć się zasad pierwszej pomocy i samoobrony. Wśród uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody książkowe!

Impreza jest nieodpłatna i otwarta dla każdego! Więcej informacji: http://bibliosfera.net/odjazdowy-bibliotekarz/260/poznan/ j.szymanowicz@odjazdowybibliotekarz.pl