plakat

Dzień Dziecka w Starym Browarze

2014-05-31 ( sobota ) – 2014-06-01 ( niedziela )
Stary Browar, ul. Półwiejska 40, Poznań

Kategoria: Oświata Dziecko

W Dzień Dziecka w Starym Browarze znajdą dzieci coś dla siebie w każdym wieku - od dwulatków do młodych duchem kilkudziesięciolatków. Odbędą się tu warsztaty plastyczne i kulinarne oraz spektakl. Dodatkowo przygotowano zabawę dla dzieci polegającą na zbieraniu naklejek z kolorowymi zwierzakami.

Naklejki - zwierzaki
1 czerwca w sklepach z asortymentem dziecięcym pojawią się naklejki zwierząt - egzotycznych i domowych, przygotowanych przez utytułowanych artystów grafików UVMW x Agata Dudek. Dzieci będą mogły zdobyć aż 16 różnych postaci - wystarczy, że odwiedzą wszystkie sklepy oznaczone naklejką zwierzaka. Całą kolekcję będzie można zebrać na specjalnych kartach dostępnych w owych sklepach już od 26 maja. Zabawa jest bezpłatna i potrwa do wyczerpania naklejek.

31 maja, sobota
Warsztaty plastyczne "Magiczne klocki"
Uwielbiany przez małych bywalców warsztatów Starego Browaru artysta plastyk Tadeusz Wieczorek zaprosi dzieci do stworzenia niezwykłych brył - dużych kolorowych i fantazyjnych obiektów przestrzennych, które dzieci będą mogły zabrać ze sobą na pamiątkę. Materiały, które posłużą do ich wykonania zapewnia organizator.

wiek uczestników: 5-12 lat
godziny: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30
czas trwania: 75 min
ilość uczestników: 15-20
miejsce: Park, w razie deszczu Szachownica
zapisy: w Punktach Informacyjnych
wstęp wolny

Warsztaty kulinarne "Pyszoty.pl dla małych i dużych"
Inauguracja kolejnej edycji warsztatów kulinarnych przygotowywanych przez Werandę Take Away i Pyszoty.pl. W tym roku tematem przewodnim każdego spotkania będą konkretne produkty - na początek będą to lody. Uczestnicy dowiedzą się nie tylko jak powstają, ale też poznają np. przepis na lody wegańskie. Warsztaty odbywać się będą również przez całe wakacje w co drugą sobotę w Weranda Take Away na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru w dwóch grupach jednocześnie: dla dzieci i dorosłych.

wiek uczestników: dzieci od 6 lat oraz dorośli
godzina: 11:00
czas trwania: 60 min.
miejsce: Weranda Take Away (Dziedziniec)
bez zapisów
wstęp wolny

Warsztaty plastyczne "Pokład pełen marzeń"
Na warsztatach przygotowanych przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk dzieci wykonają statki. Niezwykłe obiekty wypełnione wakacyjnymi marzeniami wypuszczone zostaną na pełne morze - czasem spokojne jak gładki papier, czasem wzburzone jak folia. Zawsze jednak dopłyną do bezpiecznego portu.
wiek uczestników: 5-10 lat
godzina: 13:00
czas trwania: 90 min.
miejsce: galeria Art Stations (Dziedziniec)
zapisy: k.woynicz@artstationsfoundation5050.com
wstęp wolny

1 czerwca, niedziela
Premiera - spektakl Teatru Atofri "Ślady"
Tematem przedstawienia przygotowanego z myślą o najmłodszych widzach są ślady - czasem ulotne, czasem tajemnicze, zawsze opowiadające niezwykłe historie.
Spektakl Atofri - jednego z najsłynniejszych polskich teatrów specjalizujących się w sztukach dla najmłodszych dzieci przygotowano we współpracy z Teatrem Helios z Niemiec.

wiek uczestników: 2-5 lat
godziny: 10:30, 12:00
ilość uczestników: 80 (każda godzina)
czas trwania: 45 min.
miejsce: Słodownia +3
bilety w cenie 12 zł do nabycia w Punktach Informacyjnych

Warsztaty plastyczne "Drugie życie kartonu"
Kura Domowa z zamiłowania, z wyboru mama, z wykształcenia magister sztuki - tak przedstawia się prowadząca warsztat, na którym dzieci, zgodnie z ideą "DIY" (Do It Yourself) wykonają ozdoby przy użyciu kartonu i kolorowych tkanin. Każdy uczestnik warsztatu będzie mógł zabrać swoje dzieło na pamiątkę. Wszystkie materiały zapewnia Stary Browar.

wiek uczestników: od 8 lat
godziny: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30
ilość uczestników: 15-20
czas trwania: 60 min.
miejsce: Park, w razie deszczu Szachownica
zapisy w Punktach Informacyjnych
wstęp wolny

Zobacz www.starybrowar.pl