Leżakowisko w parku Starego Browaru

Majówka 2015 w Starym Browarze

01.05 – 03.05.2015

W pierwszych dniach maja Stary Browar tradycyjnie rozpoczyna... lato, a dokładnie akcję "Lato w mieście by Stary Browar" w swoim parku. Będą leżaki, gry, zabawy, chilloutowa muzyka i piknikowe jedzenie. 1 maja swoją premierę będzie miała także atrakcja dla fanów nowych technologii. Spacerując po Starym Browarze będzie można nawiązać kontakt... ze znajdującymi się tu dziełami sztuki.

  • Zwiedzanie Starego Browaru z Wirtualnym Przewodnikiem

Stary Browar jest jedynym obiektem handlowym na świecie, w którym dzieła sztuki światowej klasy umieszczone są w przestrzeniach wspólnych. Codziennie dziesiątki tysięcy osób mijają je przychodząc tu do restauracji lub na zakupy. Choć opatrzone są tabliczkami informacyjnymi, nie każdy zna ich często niezwykłe historie, a są to dzieła takich uznanych artystów, jak Igor Mitoraj, Piotr Uklański, Rafael Lozano-Hemmer, Choe U-Ram czy Alessandro Mendini. Korzystając z najnowszych technologii goście Starego Browaru będą mieli jeszcze lepszą możliwość poznawania sztuki współczesnej. Firma Surge Beacon przygotowała oprogramowanie pozwalające na komunikowanie się dzieł sztuki z użytkownikami smartfonów, a firma 3R aplikację, która pozwoli zrealizować pionierski projekt łączący nowoczesną sztukę i nowoczesną technologię. Przedsięwzięciu patronuje Miasto Poznań.

Każdy, kto ma na swoim smartfonie zainstalowaną aplikację Starego Browaru (można ją pobrać za darmo) i włączoną opcję przyjmowania wiadomości "push", może wybrać się w niepowtarzalny spacer po Starym Browarze. Przechodząc obok dzieła sztuki, otrzyma od niego zachętę do bliższego poznania oraz rozwiązania quizu z wiedzy o Starym Browarze. Nagrodą w quizie jest indywidualne oprowadzanie po niedostępnych na co dzień zakamarkach Starego Browaru.

Rozpoczęcie akcji "Lato w mieście by Stary Browar"

  • Leżaki

W piątek, 1 maja, w parku pojawi się ok. 200 leżaków (docelowo w wakacje będzie ich jeszcze więcej). W tym roku wzór na leżaki zaprojektował młody, ale odnoszący już sukcesy w Polsce i zagranicą ilustrator Karol Banach (robił ilustracje m.in. do pism "Wysokie Obcasy", "Duży Format", "Twój Styl", "Kikimora", "Przekrój", więcej informacji: www.karolbanach.com). Wykonano je w tym roku z nieco mocniejszego niż dotychczas materiału - płótna żeglarskiego.

  • Gry

1 maja ruszy Letni Punkt Informacyjny w parku, w którym będzie można wypożyczyć koce i gry (m.in. warcaby, szachy, bierki, twister - w wakacje oferta się powiększy).

  • DJ-e

1-3 maja w godz. 12:00-19:00 w parku poznańscy DJ-e zaprezentują chilloutowe sety.

  • #foodproject

W ramach kulinarnego projektu #foodproject, podczas majówki Stary Browar zaprasza na #sandwich. Wybrane restauracje przygotują kanapki i inne piknikowe smakołyki, które będzie można kupić także bezpośrednio w parku. W majówkę ruszy także Burger Kont (pod kładką przy ul. Półwiejskiej) i Weranda Take Away (na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru) oraz letnie ogródki restauracyjne.

  • WiFi

W parku Starego Browaru od 1 maja do końca wakacji będzie działać bezpłatne WiFi.