plakat

Eko Odkrywcy w Nobel Tower

2018-05-11 ( piątek )
Nobel Tower, ul. Dąbrowskiego 77A, Poznań

Z myślą o dzieciach przedszkolnych i szkolnych organizatorzy przygotowali dla nich serię warsztatów, podczas których będą się fascynować, zaskakiwać i odkrywać, ale przede wszystkim doskonale się bawić.

Zajęcia dla każdego, kto ma ochotę na energetyczne połączenie zabawy i nauki w piątkowe popołudnie. Początek o godzinie 16:00 i zabawa do godziny 20:00.

Eko Edukacja:

"Chemia z naturą" kreatywne doświadczenia - dzieci będą miały okazję brać udział w eksperymentach z pogranicza przyrody, chemii i fizyki, na których wykorzystując proste akcesoria oraz składniki, znajdujące się w każdym z domów, m.in. sodę oczyszczoną, ocet czy też płyn do naczyń, będą powstawały zjawiska takie, jak chemiczne jojo, magiczny balon oraz kolorowy wulkan.

"Kilowaty zabawy" z użyciem zestawów demonstracyjnych - OZE - podczas warsztatów dzieci będą miały okazję przekonać się, jak powstaje energia, jak można ją zmagazynować, a także będą miały możliwość zbudowania własnych zestawów energetycznych. Podczas warsztatów wykorzystają zestawy OZE - turbiny wiatrowe, panele fotowoltaiczne, a także dynamo, dzięki któremu będą wytworzać energię.

"Świat widziany z bliska" - warsztaty na mikroskopach Biomax - podczas zajęć, dzieci będą miały okazję zobaczyć pod mikroskopem aparat gębowy muchy i motyla, komórkę krwi czy też pleśni. Ponadto ze skórki cebuli dzieci same będą mogły przygotować preparat mikroskopowy i zobaczyć go w dużym powiększeniu na ekranie monitora.

"Donice nie z tej ziemi" - z metalowych puszek przy użyciu różnorodnych materiałów (sznurków, kolorowych papierów oraz tkanin) powstaną barwne doniczki, w których dzieci będą sadzić rośliny, które następnie zabiorą ze sobą na balkon, parapet ewentualnie puszkę wykorzystają na pojemnik, np. na pisaki czy też zabawki.

Eko_Breloki - z korka po winie oraz elementów dekoracyjnych (cekinów, sznurków, wstążek) będą tworzone fantastyczne breloczki do kluczy.

Recyklingowo Koszulkowo - stare koszulki T-shirt posłużą do stworzenia recyklingowej włóczki, z której powstać mogą kolorowe bransoletki i naszyjniki.

Skarpeciaki-Przytulaki - w ramach zajęć ze starych (ale czystych) skarpetek dzieci będą tworzyć zabawne postaci. W zależności od fantazji będą to zajączki, pieski, kotki, żyrafy czy też krokodyle. Zgodnie z ideą recyklingu, wnętrze maskotek zostanie wypełnione odpadem - trocinami z niszczarki. Do wykorzystania jako dekoracja dziecięcego pokoju lub zabawka. 

Eko Kulinaria - warsztaty cukiernicze

Mistrz Sportu - treningi przyszłych piłkarzy, mini mecze prowadzone na zielonym skwerku przed Nobel Tower 

Eko Bezpieczni - warsztaty pomocy przedmedycznej - prowadzone przez 12 latka który ukończył kurs udzielania I pomocy

Zapisy i zgłoszenia pod nr telefonów
T +48 734 176 029
T.+48 784 011 744
lub mailem salki@nobeltower.pl

Zobacz nobeltower.pl/dla-mediow/135-eko-odkrywcy-w-nobel-tower.html