x

RZEKA ŻYWA - #WszyscyJesteśmyZwierzętami

2019-09-01 ( niedziela )
10:00-18:00
Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Poznański odcinek doliny Cybiny to tajemnicza enklawa dzikiej przyrody w sercu miasta, do której odkrywania zapraszamy podczas wakacyjnego cyklu kulturalno-przyrodniczego RZEKA ŻYWA. Jako źródło życia niezliczonej liczby organizmów jest ona przestrzenią koegzystencji człowieka i przyrody. Nie zawsze jest to przestrzeń bezpieczna. Zagrożenie dla osad ludzkich wymuszało np. regulację nurtu, co niejednokrotnie odbywało się ze szkodą dla dzikiego życia w rzecznej dolinie. W tegorocznym cyklu pod hasłem WSZYSCY JESTEŚMY ZWIERZĘTAMI postaramy się przekonać Was do przyjrzenia się organizmom, o których istnieniu nie zdajemy sobie sprawy, tym, które mieszkały tu tysiące lat temu, zwierzętom towarzyszącym nam w codziennym życiu i będącym członkami naszych rodzin, ale również tym, które w naszej kulturze traktowane są jako pożywienie czy źródło materiałów codziennego użytku.

Uczestnicy poznają lepiej sąsiadów Bramy Posnania, oswoją się z nimi i zobaczą, jak szkodliwa dla nich może być ludzka działalność, a jednocześnie jak ważna i kluczowa jest dla nas ich obecność. A wszystko po to, by wiedzieć, jak zapewnić zwierzętom żyjącym w mieście właściwą ochronę.

W programie:
Żywa Architektura - warsztaty budowy z wierzby dla młodzieży, dorosłych, seniorek i seniorów oraz zespołów rodzinnych,

Zwierzokracja - warsztaty dla rodzin z dziećmi z autorką książki Olą Woldańską-Płocińską
[Najlepsza Książka Dziecięca 2018 "Przecinek i Kropka" (konkurs organizowany przez Empik);
Nagroda główna w kategorii KSIĄŻKI w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku (organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka],

Wędrujący Dom Tańca - warsztaty i potańcówka - zagrają Romuald Jędraszak i Kapela Spod Poznania, Kapela Dudziarska Centrum Kultury Zamek oraz Rodzinna Kapela Hałasów!

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz bramapoznania.pl/