Dzieci przy laptopie

Lekcje z CDT w czerwcu w nowej porze!

03.06 – 30.06.2020

Centralny Dom Technologii w związku z zamknięciem szkół realizuje od marca specjalne, zdalne lekcje, które są uzupełnieniem szkolnego programu nauczania, m.in. matematyki, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, biologii czy informatyki.
Na czerwcowych lekcjach uczennice i uczniowie będą m.in. programować w aplikacji Scratch, rozmawiać o filmowych wyobrażeniach technologii przyszłości, tworzyć własne komiksy, redagować gazetę online, tworzyć mapy myśli i obserwować, jak rośliny "piją wodę".
Grafik i tematy lekcji znajdują się na blogu CDT: https://bit.ly/2T2II7C
Lekcje są bezpłatne, od czerwca odbywają się codziennie o godzinie 11:00 na platformie Clickmeeting i trwają około 45 minut. Mogą wziąć w nich udział uczniowie ze wszystkich grup wiekowych - wystarczy do tego jedynie dostęp do komputera i internetu.
W każdą środę - specjalnie z myślą o osobach głuchych i niedosłyszących - lekcje są dodatkowo tłumaczone na Polski Język Migowy.
Wszystkie lekcje odbywają się zawsze pod tym samym linkiem: https://cdtonline.clickmeeting.com/lekcje-z-cdt
Aby się zarejestrować, należy podać jedynie swoje imię i adres mailowy. Przed każdą lekcją wszyscy zapisani otrzymają przypomnienie.

Zobacz www.cdt.pl/