Targ Dobra

Zasiej z nami dobro!

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Poznania do udziału w Poznańskim Targu Dobra. Głównym celem imprezy jest promowanie organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej działających na terenie Poznania.

Wydarzenie to od kilku lat na stałe wpisuje się w harmonogram wydarzeń społecznych w Poznaniu. W tym roku Targ Dobra będzie trwał cały tydzień, a zwieńczy go Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych i Targi Ekonomii Społecznej, które odbędą się 19 września na terenie Starego ZOO.

W trakcie głównego wydarzenia 19 września (niedziela) w Starym ZOO w godzinach 12:00-17:00 poznańskie NGO będą pokażą mieszkankom i mieszkańcom Poznania czym zajmują się na co dzień. W ramach PTD przygotowane zostaną strefy tematyczne:

  • równości,
  • zdrowia,
  • środowiska,
  • kultury,
  • edukacji,
  • aktywności społecznej,
  • sportu.

Dodatkowo zorganizowany zostanie kiermasz społeczny pod hasłem dobro-branie, przyświecającym wybieraniu potrzebnych nam rzeczy i usług, z uwzględnieniem tego, przez kogo są wykonywane. Zapraszamy każdego, kto chce zrobić prawdziwie dobre zakupy,
Podczas kiermaszu będzie można zakupić między innymi: torby, zabawki dla dzieci, naturalne mydła, świeczniki, ceramikę i wiele innych pięknych przedmiotów oraz zapoznać się z usługami jakie dla mieszkańców Poznania świadczą spółdzielnie socjalne, spółki non profit, organizacje pozarządowe i warsztaty terapii zajęciowej. Zysk ze sprzedaży przyczynia się do utrzymania miejsc pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, rehabilitacji i pomocy dla osób z niepełnosprawnościami oraz przeznaczany jest na realizację działań społecznych na terenie Poznania.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej", którego celem jest wzrost znaczenia Ekonomii Społecznej w rozwoju społeczno-gospodarczym Miasta Poznania. Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 -2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
-----

Chcemy sprawić, by ten tydzień stał się wspólnym świętem organizacji pozarządowych i mieszkańców Poznania.
Spędźcie go razem z nami!

#miastopoznan #poznanwspiera #ngo #pes #targdobra2021 #ladnerzeczy

Zobacz facebook.com/ladnerzeczypes/events