Supertramwaj

Supertramwaje na 60. rocznicę Czerwca "56

15.06 – 28.06.2016

Na ulice Poznania wyjechał tramwaj oklejony grafiką przypominającą wydarzenia, jakie maiły miejsce w czerwcu 1956 r. Zdjęcia poznańskiemu przewoźnikowi - MPK Sp. z.o.o. - udostępnił IPN. Tramwaj codziennie będzie kursował na innej linii, aby mogło go zobaczyć jak najwięcej poznaniaków. W tramwaju kolpoowane będą gazety promującą wszystkie wydarzenia związane z obchodami Czerwca 56 przez redakcję " Miasteczko Poznań".

Wyjątkowo w piątek, 24 czerwca, tramwaj zatrzyma się przy ul. Gajowej. Od godz. 6:00 do 9:00 będzie w nim realizowane na żywo poranne pasmo audycji Radia Merkury - Najbardziej Wielkopolski Poranek, poświęcony wydarzeniom Poznańskiego Czerwca '56 i obchodom jego 60. rocznicy. Potem tramwaj wyruszy w trasę. Tym razem nie będzie zabierał pasażerów, ale na niektórych przystankach będzie się zatrzymywać, a reprezentanci Radia Merkury będą rozdawać zaproszenia na niedzielny (26 czerwca) koncert zespołu De Press w Hali nr 7 Zakładów HCP.

Natomiast 28 czerwca, o godz. 10:00, przy ul. Gajowej podstawiony zostanie historyczny tramwaj typu N, który również będzie oklejony grafiką Czerwca "56. Z pokładu tramwaju rozbrzmiewać będzie utwór skomponowany przez Macieja Fortunę - polskiego trębacza, kompozytora jazzowego i producenta muzycznego - pt. "Jazzem we władzem ludową". Z kolei studenci Politechniki Poznańskiej i grupa rekonstruktorów wystąpią w kombinezonach i ubraniach robotników HCP z lat 50. XX wieku, wykonają też transparenty i szyldy na wzór tych, które używane były m.in. 28 czerwca 1956 r.

O godz. 12:00 tramwaj podjedzie pod bramę HCP.