a

Lato na Trakcie - Bezpłatne wycieczki

05.08 – 27.08.2017
17:00

Bezpłatne wycieczki (wstęp wolny) po Trakcie Królewsko-Cesarskim!

Harmonogram:

 • 5.08, godz. 17:00 / Kto pierwszy, ten lepszy. Wycieczka po torze przeszkód / spotkanie z przewodnikiem ul. Paderewskiego przy Pomniku Ułana
 • 6.08, godz.15: 00 / Superstars. Wycieczka po czerwonym dywanie / spotkanie z przewodnikiem przy ratuszu
 • 12.08, godz. 21:00 / Zmroczna wycieczka. Dla wielbicieli mocnych wrażeń / spotkanie z przewodnikiem przy ratuszu
 • 13.08, godz. 15:00 / Z życia wzięte. Wycieczka z ciekawym przykładem / spotkanie z przewodnikiem róg ul. Dominikańskiej i Szewskiej
 • 19.08, godz. 21:00 / Zmroczna wycieczka... / spotkanie z przewodnikiem przy ratuszu
 • 20.08, godz. 15: 00 / Superstars... / spotkanie z przewodnikiem przy ratuszu
 • 26.08, godz. 15:00 / Z życia wzięte... / spotkanie z przewodnikiem róg ul. Dominikańskiej i Szewskiej
 • 27.08, godz. 17:00 / Kto pierwszy, ten lepszy... / spotkanie z przewodnikiem ul. Paderewskiego przy Pomniku Ułana

Opis wycieczek:

 • Z życia wzięte. Wycieczka z ciekawym przykładem.

Jesteśmy do siebie bardzo podobni. Bez względu na epokę i miejsce, w których żyjemy, chcemy realizować swoje potrzeby i marzenia.  Przyjrzyjmy się zatem mieszkańcom poznańskiego Starego Miasta.  Przez osiem wieków, mieszkało tu ponad dwadzieścia pięć pokoleń ludzi. Każde z nich dążyło do poprawy własnej sytuacji i lepszego bytu. Przykłady z życia mieszkańców dawnego Poznania bywają intrygujące i  inspirujące.

Czas trwania wycieczki: 105 min.

 • Kto pierwszy ten lepszy! Wycieczka po torze przeszkód.

Było kiedyś miasto, w którym mieszkańcy żyli razem lecz zupełnie osobno. Podzielili się na dwie grupy, które miały różne światopoglądy, inne cele, mówiły różnymi językami. Jedna z grup sprawowała władzę, druga nie chciała przyjąć dyktowanych warunków. Obie grupy były pełne determinacji i stanęły do pojedynku. Rozpoczął się wyścig, który trwał niezwykle długo. Po drodze mnożyły się przeszkody, pułapki, ograniczenia, które trzeba było kreatywnie ominąć. Kto wygra tę zaciętą rywalizację? Na to pytanie odpowiedzą świadkowie tamtych wydarzeń rozproszeni w przestrzeni poznańskiego śródmieścia.

Czas trwania wycieczki: 105 min.

 • Superstars. Wycieczka po czerwonym dywanie. 

Trakt Królewsko-Cesarski to najdłuższy czerwony dywan na świece! Na całej jego rozciągłości w świetle reflektorów w stoją ci, którzy mimo trudnych okoliczności życiowych zawsze wykazywali inicjatywę i stawiali czoła wyzwaniom. Zrealizowali z powodzeniem swoje plany, pozostawiając po sobie ślad w przestrzeni miasta. Wyzwania, z którymi musieli się zmierzyć są zaskakująco podobne do tych, które podejmujemy dziś i my. Kto miał problem podobny do mojego? Z kim się utożsamiam? Kto zaskarbił sobie moją sympatię? Kogo podziwiam?

Czas trwania wycieczki: 105 min.

 • Zmroczna wycieczka. Dla wielbicieli mocnych wrażeń.

Zmroczny Przewodnik to postać nie z tego świata! Znakomicie orientuje się w kryminalnej, metafizycznej i paranormalnej historii Poznania. Czyżby sam uczestniczył w tajemniczych wydarzeniach z bliższej i dalszej przeszłości? W jej odkrywaniu pomoże nastrojowa muzyka, rekwizyty i... Tajemniczy Pomocnik.

_
opr.LT