plakat

GOLEM to projekt edukacyjno-artystyczny z dziedziny ekologii. Jej efektem końcowym jest rzeźba-instalacja, tytułowy GOLEM. Ma wyczulić nas na problemy środowiska oraz uświadomić nam jakim zagrożeniem dla natury jest bezmyślna działalność człowieka.

Śmieci towarzyszyły nam od zawsze. Wraz z rozwojem technologii i konsumpcjonizmu, stawały się coraz większym kłopotem, na który jeszcze niedawno w ogóle nie zwracano uwagi. Produkujemy coraz więcej odpadów, nie zważając na konsekwencje. Projekt GOLEM pokazał jak poznaniacy na przestrzeni wieków radzili sobie z odpadami.  W ostatnich latach świadomość społeczeństwa rośnie, coraz więcej osób segreguje śmieci, poddaje je recyclingowi i upcyclingowi. To jednak za mało. Zaśmiecone środowisko jeszcze długo będzie problemem naszych czasów, który nierzadko zbagatelizujemy. Często po prostu z lenistwa z udziałem artystki Justyny Paluszyńskiej.

GOLEM powstał z odpadów zebranych nad brzegami Warty i Cybiny, na terenie Ostrowa Tumskiego przez  uczestników eko-spacerów.

ODSŁONIĘCIE GOLEMA nastąpiło 29 lipca i będzie można oglądać do początku września. Amfiteatr nad Cybiną, wstęp wolny

ARTYSTKA: Justyna Paluszyńska

Zobacz bramapoznania.pl