Młodzież stoi na placu w kręgu z wyciągniętymi rękoma do środka. W tle budynki.

"Popatrz na kulturę": nabór do grupy warsztatowej dla młodzieży

31.10.2020

Fundacja Malta zaprasza młodzież licealną do grupy warsztatowej "Popatrz na kulturę" - w programie oglądanie spektakli, wystawy, performance, rozmowy, poznawanie osób, które pracują nad organizacją wydarzeń. Udział w programie jest bezpłatny.

Fundacja Malta organizuje jesienny program edukacyjny dla licealistów i licealistek "Popatrz na kulturę". Wspólnie z młodzieżą chce odwiedzać poznańskie instytucje i organizacje, oglądać spektakle i wystawy, rozmawiać z twórcami, a na warsztatach kreatywnie interpretować oglądaną sztukę. Będą pracować z tekstem, fotografią i wideo, a także z narzędziami, jakimi uczestnicy interesują się na co dzień. W planie spotykania w formie hybrydowej - jeśli pozwoli na to sytuacja na żywo, a także online. W programie m.in. warsztaty, wystawa Doroty Nieznalskiej "Rassenhygiene", performance Anny Nowak "Fast Love", spektakl Very Popovej, Gosi Trajkowskiej i Adriena Cognaca "Jak zupełnie zniknąć?" oraz spotkania w CK Zamek, Pawilonie i Scenie Roboczej.

Kultura to bardzo szerokie i różnorodne środowisko, w którym czasem trudno się odnaleźć. Z jednej strony przytłacza nadmiarem propozycji, innym razem wydaje się, że "nic tu się nie dzieje". Jak znaleźć interesujące wydarzenia? Jak w nich uczestniczyć? Kto i jak organizuje te wydarzenia? Dlaczego instytucje tak różnią się od siebie?

Zgłoszenia do 30 października. Wystarczy wysłać wiadomość na adres: zapisy@malta-festival.pl. W mailu podać imię i nazwisko, numer kontaktowy i w kilku zdaniach napisać o swoich zainteresowaniach. Udział w programie jest bezpłatny.

Warsztaty poprowadzą absolwentki Katedry Teatru i Sztuki Mediów (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) Aleksandra Skowrońska i Agnieszka Chlebowska.

HARMONOGRAM I PROGRAM*:
31.10, 12:00 - spotkanie organizacyjne / 1h30 minut
10.11, 18:00 - wystawa Dorota Nieznalska "Rassenhygiene" + spotkanie w Centrum Kultury Zamek / 2h
14.11, 11:00 - warsztaty / 2h30min
19.11, 19:00 - spektakl Anna Nowak "Fast Love" + spotkanie w Pawilonie / 2h
25.11, 17:00 - warsztaty / 2h30min
4.12, 19:00 - spektakl Vera Popova, Gosia Trajkowska, Adrien Cognac "Jak zupełnie zniknąć?" + spotkanie w Scenie Roboczej / 2h

*Program spotkań może ulec zmianie ze względu na sytuację epidemiologiczną. Daty dwóch ostatnich grudniowych spotkań zostaną podane w późniejszym terminie.

"Popatrz na kulturę" to projekt realizowany przez Fundację Malta w ramach programu "Szkoła widza", finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania. Regulamin i wytyczne dotyczące organizacji wydarzeń w zamkniętych pomieszczeniach w warunkach epidemii dostępne na www.malta-festival.pl

0235m.jpg

Zobacz www.malta-festival.pl