Żółty dom na wodzie, kilka osób stojących obok. Z dachu wychodzą kolce. Napis "Bestie z południowych krain"

Bestie z południowych krain- KontenerART Kino Plenerowe Nowe Początki

2021-05-17 ( poniedziałek )
20:30
KontenerART, ul. Ewangelicka, Poznań

Kategoria: Inne

Kino Plenerowe KontenerART Nowe Początki to cykl 4 bloków filmowych, nawiązujących swoją tematyką do aktualnej sytuacji psycho - społecznej, w której świat został wywrócony do góry nogami, a postrzeganie i funkcjonowanie w nim musi zostać zbudowane od początku.
Na ponad dwa tygodnie, pusta dotychczas scena KontenerART zamieni się w miejsce przeżyć filmowych, które na wiele sposobów pokazują jak wielowymiarowy i nieoczywisty jest świat oraz jak wiele dróg bycia tworzy się w warunkach dwuznaczności. Tegoroczna selekcja filmowa staje się oknem do nowych, możliwych światów, a także prowokuje do dyskusji na temat dróg funkcjonowania, kiedy dotychczas obowiązujące zasady, zawodzą.
/I/
W pierwszym bloku filmowym, dotychczas obowiązujące reguły ulegają zatarciu, przenosimy się do krain fantazji i wyobrażeń, dalekich od rzeczywistości, którą znaliśmy dotychczas: to co istnieje jest kreowane przez siły zewnętrzne, które zaburzają kształt i postrzeganie świata.

Film okrzyknięty najlepszym amerykańskim debiutem ostatniej dekady i sensacją tegorocznego festiwalu w Sundance. Laureat głównej nagrody tej imprezy najwyżej oceniony także przez krytykę i publiczność. "Bestie z południowych krain" trafił także do sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes i opuścił tę prestiżową imprezę ze Złotą Kamerą za najlepszy debiut, wyróżnieniami od FIPRESCI i jury ekumenicznego, stając się jednym z najczęściej nagradzanych filmów ostatnich lat.

Wydarzenie bezpłatne

Zobacz www.facebook.com/events/454577409175802/