Biały materiał z kolorowymi plamami. Na nim napis.

Zapraszamy na wystawę Laboratorium natiuralnego barwienia. Julia Kromolicka w swoim laboratorium eksploruje ścieżki działania w zgodzie z naturą. Przybliża proces tworzenia tkaniny, barwy, ubioru. Czerpiąc z historii na nowo odkrywa moc naturalnych barw, które działają kojąco na Nasze zmysły. Każda tkanina pozostawia swój unikatowy ślad na tkaninie w postaci barwy. Artystka tworzy organiczną opowieść, komponując wzory za pomocą dotyku liści, kwiatów, ziół, owocu, gałęzi i kory.

"Jestem pasjonatką formy i koloru. Czerpię inspirację z historii, zapomnianych praktyk związanych z ubiorem. Wykorzystuje różne techniki krawieckie i naturalne barwienie tkanin, jako narzędzia upcyclingu. Wierzę w drugie życie rzeczy, to co dla innych jest odpadem, dla mnie jest świetnym surowcem." - Julia Kromolicka

4.07 Otwarcie wystawy g.18

10.07 Przedstawienie instalacji Barwna Mapa Szeląga g.18

11.07 Zakończenie wystawy g.18 Julia Kromolicka, absolwentka kierunku Fashion Design, School of Form (Uniwersytet SWPS).

Jej pracą dyplomową była kolekcja pt. "Przyjemność wzrokowa a ubiór kobiecy". To tam zainteresowały ją tajniki barwienia, które zgłębiała w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Pracowni Naturalnego Barwienia w Poznaniu, prowadzonej przez dr hab. Katarzynę Schmidt-Przewoźną. Projektantka, kolorystka, tworzy modę odpowiedzialną. Razem z Zosią Pieńkowską współtworzy Tkanki Twórcze - projekt edukacyjny opowiadający o procesie tworzenia niepowtarzalnych barw na ubraniach.

Barwna mapa Szeląga | Interaktywna instalacja

03.07-09.07 Park Szelągowski

Włącz się w proces, zbierz rośliny i odszukaj zielarskie wieszadlo! Wspólne tworzenie instalacji Barwna Mapa Szeląga, poprzez zbieranie roślin, kwiatów, ziół, liści, kory, gałęzi i zamieszczenie ich na jednej z kilku zielarskich wieszadeł rozstawionych w okolicy parku Szelągowskiego. Następnie z zebranych roślin powstaną ślady na tkaninie tworząc symboliczną mapę Szelągowskich roślin. Zobacz efekt na wystawie 10.07 g. 18:00

Projekt: Mobilny Dom Kultury na Szelągu.

O przyszłości z Natury organizator: Mobilny Dom Kultury Wilczak

Projekt dofinansowany przez miasto Poznań. #poznanwspiera