Czarno-białe zdjęcie przedstawia twarz tancerza Patryka Jarczoka, patrzącego na wprost w kierunku, z którego wykonano zdjęcie. Tancerz znajduje się w cieniu.

Lekcje tańca współczesnego z Patrykiem Jarczokiem z elementami floorwork i improwizacji

04.11.2021
18:30

Polski Teatr Tańca zaprasza na Lekcje tańca współczesnego z Patrykiem Jarczokiem.

Punktem wyjścia do działania będzie ciało i jego przestrzeń - zarówno wnętrze jak i peryferie. Eksplorując język poruszania się, uczestnicy zanurzą się w głąb układu nerwowego, pobudzą powięzi oraz zniwelują miejsca będące barierą w swobodnym przepływie energii i ruchu. Podczas zajęć poszukiwane będą niekonwencjonalne rozwiązania w ciele. Lekcja tańca współczesnego zawierać będzie również pracę z podłogą. Płaszczyzna ta zostanie wykorzystana jako partner oraz podstawa do rozwijania funkcjonalności ruchu. Kolejny temat to improwizacja - proces podejmowania decyzji i śledzenie ruchu pozwoli dokonać wyborów kompozycyjnych w czasie rzeczywistym. Oprócz tego, uczestnicy skupią się na odkrywaniu różnorodnych jakości ruchowych, jakie posiada ludzkie ciało. Stawiając siebie w niekomfortowych sytuacjach ruchowych, dowiedzą się jak z łatwością można przygotować się na nieoczekiwany przepływ informacji. Dzięki wyjściu ze strefy komfortu, czy też z dobrze znanego stylu poruszania się, dodatkowo obudzone zostaną pokłady zwierzęcej energii, która drzemie w każdym ciele. 

  • Poziom zaawansowania: zaawansowany (we wtorki) i open level (w czwartki)
  • Czas trwania lekcji: 1,5 h
  • Pozostałe zajęcia: 19.10, 21.10, 26.10, 28.10, 02.11, 04.11, 09.11, 16.11, 30.11. 
  • Wiek uczestników: 14+

Ceny : 

Wstęp na pojedyncze zajęcia: 30 zł - można wykupić 45 minut przed rozpoczęciem zajęć lub drogą elektroniczną w serwisie bilety24.pl.

Karnet na cykl 5 zajęć: 120 zł  - do wykupienia w siedzibie Polskiego Teatru Tańca

Po więcej informacji zapraszamy na strone internetową organizatora.

Bilety dostępne w:

Zobacz ptt-poznan.pl/pl/node/1131