a

Wernisaż: piątek 25.08.2017  godz. 18.00 (Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35, Poznań)

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KAROLINĄ JONDERKO: 25.08 godz. 16.30 - wstęp wolny (Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35, Poznań)

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE: 25-26.08 - zapisy: biuro@bzwbkpressfoto.pl (Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35, Poznań)

Wystawę można oglądać od wtorku do soboty w godzinach 16:00-20:00, w niedzielę w godzinach 14:00 - 16:00.

W poniedziałki wystawa jest zamknięta.

WSTĘP WOLNY

_

BZWBK PRESS PHOTO 2017 - wystawa najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów:

149 zdjęć, których nie da się zapomnieć, spotkanie autorskie z laureatką konkursu, dwudniowe warsztaty fotograficzne, dwa aparaty Instax mini 70 do wygrania - to wszystko w Galerii Pix.House w Poznaniu.

Już 25 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy do galerii Pix.House  na wernisaż otwierający wystawę zdjęć laureatów 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2017. Wcześniej o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Karoliną Jonderko, laureatką konkursu, której fotoreportaż z tzw. Małej Polski zajął II miejsce w kategorii Życie codzienne.  Wstęp na wernisaż jest wolny.

Nagrodzone zdjęcia przypominają nam, co było ważne w Polsce i na świecie w ubiegłym roku. Przywołują na nowo emocje związane z takimi wydarzeniami jak m.in. Światowe Dni Młodzieży czy Euro 2016, ale przede wszystkim pokazują ludzi w ich codzienności, która może być bardzo odmienna w zależności od części świata.

Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane w marcu 2016 r. w obozie uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem.

- To zdjęcie, na które trzeba chwilę popatrzeć. Nie od razu wszystko jest jasne i zrozumiałe. Panuje na nim pozornie chaos i bałagan. Jednak po chwili wypatrujemy pośród tej złości, przepychanek i tłoku skuloną kobietę, jej pozbawione nadziei spojrzenie, rezygnację i apatię. Zajmuje tylko niewielki fragment kadru, a jednak jest najważniejsza i nasz wzrok nieodparcie trafia właśnie na nią. To bardzo przejmujące zdjęcie - powiedział Piotr Janowski, przewodniczący jury 13. edycji konkursu.

Cały fotoreportaż, z którego pochodzi Zdjęcie Roku, zajął również I miejsce w kategorii Wydarzenia.

Karolina Jonderko poprowadzi także dwudniowe warsztaty fotograficzne. W ramach warsztatów odbędzie się konkurs na najlepsze zdjęcie. Nagroda główna to aparat Instax mini 70 w filmem. Przewidziane są również nagrody dodatkowe.

_
akt.LT