Grafika przedstawia fasadę kamienicy. Na jej tle biały napis "Rozmównica".

Jak Polski Teatr Tańca znalazł się przy ul. Taczaka? - rozmównica online

23.01.2021
17:00

23 stycznia o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na FB oraz YouTube Polskiego Teatru Tańca (PTT) na ostatnią rozmównicę w cyklu pt. "Polski Teatr Tańca w czasie, w przestrzeni, w ludziach", do której naturalną scenerią będą wnętrza nowej siedziby Polskiego Teatru Tańca. 

O tym, jak narodził się pomysł lokalizacji własnej przestrzeni Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu, opowiedzą goście, bez których pasji i konsekwencji zrealizowanie marzenia o własnym miejscu PTT w Poznaniu nie byłoby możliwe. 

Gościem spotkania będzie Iwona Pasińska, wieloletnia pierwsza solistka, a od 2016 roku dyrektor Polskiego Teatru Tańca, dr teatrologii, która jako choreograf i dramaturg ruchu współpracowała z licznymi teatrami dramatycznymi, operowymi i alternatywnymi w Polsce i za granicą, a obecnie z wielką pasją, zaangażowaniem, konsekwencją i pieczołowitością dba ze strony Polskiego Teatru Tańca o realizację inwestycji przy ul. Taczaka. W spotkaniu uczestniczyć będzie także Włodzimierz Mazurkiewicz, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, będącego koordynatorem działań samorządowych instytucji kultury w województwie wielkopolskim - jedną z nich jest Polski Teatr Tańca. Departament Kultury wspiera Polski Teatr Tańca w budowie nowej siedziby. Warto dodać, że pan Włodzimierz Mazurkiewicz w swoim bogatym życiorysie zawodowym ma też rozdział wypełniony pracą w teatrze - w latach 2007-2010 piastował stanowisko zastępcy dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. 

Organizatorzy poruszą też tematy, które uczynią kompletnym proces "narodzin" samodzielnej siedziby Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka. Zapytają gości, jakie zmiany na lepsze przyniosło zrealizowanie inwestycji, które nie byłoby możliwe bez wsparcia z funduszy unijnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020. A także umiejscowią projekt adaptacji zabytkowej kamienicy przy ul. Taczaka na potrzeby teatru w kontekście innych inwestycji w infrastrukturę kulturalną w Wielkopolsce. 

Przy okazji opowiedzą o możliwościach, jakie stwarza sala studyjno-widowiskowa Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8, która stała się scenografią w spektaklu "Kurka Wodna albo urojenie", czyli pierwszej premierze PTT w nowym miejscu. Kolejne prezentacje spektaklu online od 29 do 31 stycznia!

Zobacz www.facebook.com/ptt.poznan