Plakat wydarzenia ze zdjęciem pisarza i okładką książki. Po lewej białe napisy informujące o wydarzeniu, pomarańczowe tło.

Alex Michaelides - spotkanie z cyklu #premieraonline

2021-10-08 ( piątek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Thriller "Pacjentka" porwał czytelników na całym świecie. Również w Polsce debiutancka książka Alexa Michaelidesa spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Sukces powieści potwierdziły dwie nagrody Bestsellera Empiku 2019 w kategoriach Kryminał/sensacja/thriller i Audiobook. 

Pisarz powraca teraz z nowym psychologicznym thrillerem. Z okazji premiery książki "Boginie"  (Wydawnictwo W.A.B.) Alex Michaelides zawita do Polski. Czytelnicy będą mieli okazję zadać mu pytania podczas spotkania autorskiego online. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Dla Mariany Andros - terapeutki grupowej walczącej z własnymi demonami przeszłości - Cambridge to miejsce, gdzie poznała swojego męża. Jej siostrzenicy Zoe to miasto kojarzy się jednak z morderstwem jej najlepszej przyjaciółki. W murach uniwersytetu, gdzie ożywają wspomnienia, Mariana poznaje tajne stowarzyszenie młodych dziewczyn - Boginie. Członkinie tego klubu są wstrząśnięte zabójstwem jednej z koleżanek. Grupa pozostaje pod wpływem enigmatycznego profesora Edwarda Foski. Choć Foska ma alibi, Mariana podejrzewa, że to on jest sprawcą zabójstwa. Obsesja kobiety na punkcie udowodnienia winy wykładowcy wymyka się spod kontroli. Mariana jest zdeterminowana, by powstrzymać zabójcę, nawet jeśli będzie ją to kosztowało wszystko - łącznie z własnym życiem.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empik.com. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz www.facebook.com/empikcom/