Na grafice plakat promujący wydarzenie.

Wernisaż i wystawa pokonkursowa I edycji Poznańskiej Nagrody Fotograficznej.

26.04 – 02.06.2024

26 kwietnia o  godz. 18.00 w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej I edycji Poznańskiej Nagrody Fotograficznej. Poznamy zwycięzców w kategoriach poznańskiej i ogólnopolskiej, zostaną wręczone nagrody finansowe, a także zaprezentowane photobooki z nagrodzonymi zestawami zdjęć. Na wystawie zobaczymy sześć nominowanych zestawów zdjęć: Ireneusza Kaźmierczaka, Marcina Kruka, Katarzyny Piechowicz, Pawła Piotrowskiego, Stepana Rudika i Bartosza Seiferta. Wernisaż połączony będzie ze spotkaniami autorskimi. Przewodniczący pierwszej edycji PNF Filip Springer porozmawia z autorami wyróżnionych i nagrodzonych prac, a także z gościem specjalnym - pierwszym polskim fotografem w agencji Magnum Rafałem Milachem.  

W sobotę 27.04 odbędą się kolejne spotkania autorskie w których wezmą udział: Karolina Jonderko, Filip Springer i Waldemar Śliwczyński, a także przegląd portfolio prowadzone przez Filipa Ćwika, Karolinę Jonderko i Grzegorza Dembińskiego.

Poznańska Nagroda Fotograficzna to nowy, ogólnopolski, coroczny konkurs fotografii prasowej i dokumentalnej. PNF ma ambicję stać się jednym z najważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce, a także nową, poznańską kolekcją dokumentującą życie codzienne, przemiany społeczne i ekonomiczne w Polsce. Organizatorem PNF 2023 jest Wydawnictwo Miejskie Posnania, Patronat honorowy: Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak. Partnerzy: Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Biblioteka Raczyńskich, Stary Browar, Radio Poznań, Kwartalnik Fotografia.

Szczegóły programu na stronie internetowej konkursu

opr.sw

Zobacz www.pnf.poznan.pl/