Czarna ósemka majaca u dołu dwie dłonie. Po lewej stronie napis Teatr Ósmego Dnia. BIałe tło.

"O2ga" to projekt społeczno-edukacyjny z dziedziny zdrowia psychicznego oraz artystyczny z dziedziny teatru, tańca i sztuk performatywnych, dotyczący zaburzeń lękowych u osób dorosłych. Projekt adresowany jest do wszystkich osób zainteresowanych tematem zdrowia psychicznego ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o zaburzeniach lękowych u osób dorosłych.

W ramach projektu "O2ga"odbędzie się: spektakl, wykład oraz warsztaty choreoteroapeutyczne.

  • 21 czerwca, g. 19:00

KIEDY KOŃCZY SIĘ NOC / CIRCUS FERUS

Skup się. Zobacz 5 rzeczy. Usłysz 4 dźwięki. Dotknij 3 przedmiotów. Poczuj 2 zapachy. Posmakuj 1 rzeczy. Oddychaj. Po prostu oddychaj. Rozejrzyj się. Znajdujesz się w codzienności osób dorosłych doświadczających zaburzeń lękowych. Spokojnie. Ten spektakl na pewno się skończy.

                Koncepcja, scenariusz i reżyseria: Agata Elsner, Justyna Paluszyńska, Karolina Pawełska

Choreografia: Katarzyna Pastuszak

Kostiumy i scenografia: Zespół

Dźwięk: Z legalnych źródeł

Spektakl został sfinansowany budżetu Miasta Poznania.

  • 22 czerwca, g. 10:00

WARSZTATY CHOREOTERAPEUTYCZNE DLA DOROSŁYCH z terapeutką tańcem dr Ewą Janicka-Olejnik

Ruchowa psychoedukacja ułatwiająca troskę o siebie i innych oraz utrzymanie zdrowia psychicznego.

Obowiązują zapisy i decyduje kolejność zgłoszeń: circusferus@gmail.com

Ewa Janicka-Olejnik dr nauk humanistycznych, autorka dysertacji o japońskim tańcu butoh, certyfikowana instruktorka terapii tańcem i ruchem oraz artereapii.  Prowadzi cykl autorskich zajęć ruchowo-terapeutycznych SponTANY. Jest koordynatorką programową w Wałeckim Centrum Kultury. Współzałożycielka duetu performatywnego Janicka-Elsner, w ramach którego zrealizowała kilka performansów wystawianych w Polsce, Francji i na Kubie.

Realizowała i koordynowała projekty edukacyjne i artystyczne takie jak "Hydronarracje", Akademia Odkrywców Przyszłości, Operacja OdNOWA, Letnia Akademia Sztuk, Endorfiny - cykl warsztaów terapeutycznych, Obecni w tańcu.

  • 22 czerwca, g. 12:00

WYKŁAD: "ŚWIAT JEST ZA TRUDNY"

Otwarte spotkanie, przestrzeń swobodnej wymiany myśli i doświadczeń, wykład dostarczający odbiorcom narzędzi, jak radzić sobie z lękiem lub jak pomóc osobie doświadczającej lęku oraz jakie stereotypy ciążą nad tą przypadłością i kiedy i gdzie warto udać się po pomoc. Wykład poprowadzi dr Marzena Rusanowska

Projekt został sfinansowany z budżetu Miasta Poznania.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje jeden karnet w cenie: 20 zł

Bilety dostępne w:

Kup bezpośrednio:

Zobacz teatrosmegodnia.pl