a

Koncert w ramach projektu Off Opera 2017 - Traviata: pogłosy

2017-10-12 ( czwartek )
19:00
Scena STA (Studio Aktorskie STA), ul. Franciszka Ratajczaka 18 / 2 piętro, Poznań

Kategoria: Muzyka Inne

Traviata: pogłosy

Jedną z najsilniejszych inspiracji pokazu warsztatowego kończącego cykl Traviata: pogłosy, jest kobieca "gotowalnia". To w niej kobieta przygotowuje się na czas uroczystego świętowania, zdobi się w zapach, makijaż, wkłada barwne stroje... Tam możemy podpatrzeć jak rozkwita prawdziwa "kobiecość" - niezależna od upływu lat i posiadanych doświadczeń, obecna w każdej z nas.

Pokaz warsztatowy został zbudowany wokół dwóch sytuacji węzłowych dla powieści Dumasa i libretta Verdiego. Rozpocznie się odtworzeniem sceny, w której główny bohater trafia na licytację majątku zmarłej Małgorzaty Gautier. Widzowie znajdą się z specjalnie przygotowanej przestrzeni pełnej osobistych przedmiotów kobiet. Każdy ze wspomnianych przedmiotów odegra rolę wehikułu, uruchomi intymną historię z przeszłości. Nagrane za pomocą kamery wypowiedzi uczestniczek projektu, będą dotyczyły wspomnień o młodzieńczym zakochaniu. Wprowadzą one widzów we wzniosły nastrój drugiej części pokazu - muzycznej sceny Balu, pełnej tańców i toastów "na chwałę Miłości", jedynego uczucia, które w pełni wyzwala kobiecość.

Obsada:

  • Magdalena Stefaniak - sopran
  • Weronika Manikowska - fortepian

Koncepcja - Zuzanna Głowacka, Barbara Krasińska
Reżyseria - Barbara Krasińska
Video - Rafał Jerzak
Charakteryzacja  - Paulina Gaj

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie wydawane będą od 2 października br., w Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 44, od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00-19:00, w soboty w godz. 10:00-17:00.

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Plakat