x

Marek Napiórkowski Trio feat. Andrzej Olejniczak

2018-05-20 ( niedziela )
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Charakterystyczne brzmienie Pierwszej Gitary polskiego jazzu w towarzystwie topowej sekcji: basisty Michała Barańskiego i perkusisty Pawła Dobrowolskiego, wzbogacone wirtuozerską grą Olejniczaka to nie lada gratka dla każdego jazzfana. Ten wyjątkowy skład pojawi się po raz pierwszy w Polsce w swojej premierowej odsłonie.

Na program koncertów składają się kompozycje Napiórkowskiego, Olejniczaka oraz standardy jazzowe w nowych, zaskakujących aranżacjach.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują jego albumy solowe: "WAW-NYC" (2017), "Sextet - Trójka Live" (2016), "Celuloid" (2015), "Up!" (2013), "KonKubiNap" (2011), "Wolno" (2007, złota płyta), "Nap" (2005).

Andrzej Olejniczak - polski saksofonista jazzowy oraz aranżer o międzynarodowej renomie. Ma na koncie ponad pięćdziesiąt płyt. Współzałożyciel grupy Sun Ship oraz członek jednej z najlepszych formacji jazzowych ostatnich dekad - String Connection. Brał udział w niezliczonych projektach międzynarodowych, występując na niemal wszystkich festiwalach w Europie i na świecie. Artysta wykonuje również muzykę klasyczną. Zrealizował m.in. dwa projekty muzyczne z Orkiestrą Symfoniczną z Bilbao (1995, 2006), a płytę "Different Choice" (2010) nagrał z kwartetem smyczkowym Apertus String Quartet.

Bilety - 60 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/