Baner z nazwą wydarzenia.

12. edycja Enter Enea Festival

2022-06-13 ( poniedziałek ) – 2022-06-15 ( środa )
Ogródek Restauracji Oaza, ul. Koszalińska 15, Poznań

Kategoria: Muzyka

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi Chassol, francuski pianista, kompozytor muzyki filmowej, który nie boi się eksperymentować czy sięgać w swojej twórczości po muzykę pop.  Gwiazda międzynarodowych festiwali takich jak lyoński Nuits Sonores czy Kunstenfestivaldesarts w Brukseli. Z Północy Europy przyjadą do Poznania wirtuozi instrumentów dętych: norweski muzyk i kompozytor Daniel Herskedal ze swoim kwartetem i uznany fiński trębacz Verneri Pohjola. Wśród zaproszonych twórców nie zabraknie też kobiet: na scenę Enter Enea Festival powróci Marialy Pacheco, która występowała już przed Festiwalową publicznością 10 lat temu. Tym razem, powraca w duecie z Omarem Sosą, chwilę po premierze ich koncertowego albumu na cztery ręce.

Kolejne punkty programu publikowane będą w kwietniu.

Enter Enea Festival to trzy dni muzycznego spotkania w plenerze Jeziora Strzeszyńskiego, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego od pierwszej edycji. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z ekskluzywnością  wynikają z ograniczonej ilości widzów i przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Liczne z projektów, które rozpoczęły się artystycznymi spotkaniami na Enter Enea Festival, zwieńczonymi premierami i wyjątkowymi wykonaniami nowego materiału miały swoje kontynuacje i trasy w Polsce i Europie. Przykładami mogą być : płyta "Komeda" Leszka Możdżera, której prawykonanie w czerwcu 2010 wyprzedziło płytę i jej trasę promocyjną, album "Polska" w wykonaniu trio Możdżer-Danielsson-Fresco, czy premiera duetu Leszek Możdżer-Gloria Campaner z 2017 roku, oraz współpraca Leszka Możdżera z Orkiestrą Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.  Na scenie Enter Enea Festival odbyły się premiery materiału młodych, polskich twórców: Michała Salomona, Agi Derlak czy Marty Wajdzik.

Złotą kreację idealnie podkreślającą tą jubileuszową edycję Enter Enea Festival, opartą na analogowych portretach Leszka Możdżera znad Jeziora Strzeszyńskiego przygotowało studio Bękarty.

14 czerwca w ramach Enea Enter Festival została zaplanowana premiera kompozycji MONIUSZKO ALT_SHIFT_1 ESCAPE. Utwór, skomponowany przez Leszka Możdżera na zamówienie poznańskiego Teatru Wielkiego, jest inspirowany uwerturą "Bajka" Moniuszki. Leszkowi Możdżerowi podczas prapremierowego wykonywania towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak.

Bilety w cenach:

  • 120 zł - bilet jednodniowy
  • 300 zł - karnet na 3 dni

Bilety dostępne w:

Zobacz www.enterfestival.pl/