Baner promujący wydarzenie.

Imieniny Patronów Miasta Poznania - Dzień 1 - sobota

2022-06-25 ( sobota )
Ostrów Tumski, Śródka

W dniach 25-26. czerwca 2022 r. Rezerwat Archeologiczny Genius loci we współpracy z Fundacją Puenta ma zaszczyt zaprosić na obchody Imienin Patronów Miasta Poznania - Św. Piotra i Pawła. W tym samym czasie odbywa się również Weekend na Szlaku Piastowskim, który również pragniemy celebrować.

Ten weekend jest też okazją do świętowania rocznicy dziesięciolecia istnienia rezerwatu przy ul. ks. I. Posadzego 3 na Ostrowie Tumskim!

Z okazji urodzin zespół rezerwatu zaprasza na następujące wydarzenia:

25.06.2022 r.

godz. 12.00 - Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat, pt. "Najstarsza polska katedra i jej Patroni". Spotkanie przy kościele NMP na poznańskim Ostrowie Tumskim. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem mailowym rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem: 618522167, w godzinach pracy rezerwatu.

godz. 14.00 - Zwiedzanie z archeologiem ekspozycji stałej i czasowej w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem mailowym rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem: 618522167, w godzinach pracy rezerwatu.

godz. 16.00 - Zwiedzanie w towarzystwie Księżnej Dobrawy i budowniczego Hanusza Prusa kościoła NMP i ekspozycji palatium Mieszka I. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem mailowym rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem: 618522167, w godzinach pracy rezerwatu.

godz. 11.00-17.00 - Gra terenowa dla rodzin. Grę można pobrać ze strony https://rezerwat.muzarp.poznan.pl/pl/aktualnosci/158 lub odebrać w rezerwacie. Na każdego śmiałka, który ukończy zadanie, czekają upominki od Szlaku Piastowskiego!

Wystawy czasowe W rezerwacie  i kościele NMP in Summo:

- Artefakty - wystawa w plenerze rezerwatu i na murze wzdłuż ulicy ks. I. Posadzego,

- Skarb Srebrny z Łączego Młyna - pasaż nad murami biskupa Lubrańskiego w rezerwacie Genius Loci,

- W poszukiwaniu początków Poznania - kościół Najświętszej Marii Panny in Summo

Organizatorzy zachęcają też do uczestnictwa w innych wydarzeniach, które będą miały miejsce w tym czasie na Ostrowie Tumskim i Śródce!

Głównym koordynatorem Imienin Patronów Miasta Poznania jest Fundacja Puenta.

Pełen sobotni program na plakacie w załączniku.