rysunek - rycerz z włócznią na tle panoramy grodu

Pałac Mieszka I w Poznaniu. Jak odkrywa się historię? - zajęcia dla młodzieży szkolnej

2014-10-07 ( wtorek ) – 2014-11-25 ( wtorek )
Rezerwat Archeologiczny Genius loci, ul. ks. I. Posadzego 3, Poznań

Kategoria: Oświata Dziecko

Czy dowiemy się kiedyś, jak wyglądały komnaty pierwszego władcy Polski? Czy ociekały złotem, czy też były skromne? Rezerwat Archeologiczny Genius loci zaprasza na żywą lekcję historii, w towarzystwie archeologów prowadzących właśnie wykopaliska w jednym z najważniejszych miejsc średniowiecznej historii naszego kraju - palatium, czyli rezydencji książęcej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.

To pilotażowy program przygotowany specjalnie z myślą o młodzieży szkolnej. Jest to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć badania archeologiczne i poznać ich efekty na spotkaniu z naukowcami".

Zajęcia tematyczne połączone z odwiedzinami na wykopaliskach noszą tytuł "Pałac Mieszka I w Poznaniu. Jak odkrywa się historię?". Spotkania odbywają się od wtorku do piątku w październiku i listopadzie w godzinach pracy rezerwatu.

Na zgłoszenia organizatorzy zajęć czekają od 20 września pod numerem tel. 61 852 21 67 lub drogą elektroniczną: rezerwat@muzarp.poznan.pl

Całkowity koszt zajęć dla klasy do 30 osób wynosi 150 zł.

W cenę wliczony jest seans filmu 3D, prezentacja multimedialna, zwiedzanie rezerwatu i wykopalisk prowadzonych obok kościoła Najświętszej Marii Panny przez prof. Hannę Kóčkę-Krenz z Instytutu Prahistorii UAM w Poznaniu. Według najnowszych ustaleń archeologów, jest prawdopodobne, że palatium było pierwszą monumentalną budowlą w państwie Piastów.

Zobacz www.muzarp.poznan.pl