plakat

Global Day of Coderetreat - programiści wszystkich języków twórzcie lepszy kod

22.10.2016
09:00

Warsztaty w ramach Global Day of Coderetreat w Poznaniu odbędą się 22 października w siedzibie poznańskiej firmy informatycznej PSI Polska. Będzie to okazja, aby poznać programistów, którzy na co dzień pracują w różnych firmach i branżach oraz tworzą kod w odmiennym języku programowania. Wspólne rozwiązywanie problemów i możliwość podejrzenia pracy innych pozwoli na spojrzenie na swój kod z zupełnie innej strony.

Zabawa w trakcie całodniowych warsztatów polegać będzie na rozwiązywaniu prostego problemu, czyli Game of Life Johna Conwaya. Programiści będą pracować w parach. Po każdej iteracji skasują swój kod, zmienią partnera i gra zacznie się od początku. A to wszystko po to, aby przetestować jak najwięcej różnych podejść i doskonalić tworzenie dobrej jakości kodu przy wykorzystaniu Test Driven Development.

Warsztaty poprowadzi Wojciech Buras, Quality Manager w PSI Polska. W tej roli trzyma pieczę nad jakością kodu i ulepszaniem procesów w firmie dostarczającej oprogramowanie dla przemysłu, sektora energii elektrycznej i transportu publicznego. Uważa, że dobry kod może istnieć tylko w środowisku gdzie zaufanie, prostota i transparentność to najwazniejsze wartości.

Na wydarzenie można zapisać się na stronie: https://gdcr2016poznan.eventbrite.com Warsztaty potrwają od godz. 9:00 do 16:00. Na uczestników czeka śniadanie i lunch, a na zakończenie integracyjne piwo w Ministerstwie Browaru. Język programowania i poziom zaawansowania nie mają znaczenia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zobacz www.jug.poznan.pl/