Plakat

Rok Małego Poznaniaka

01.02 – 23.12.2016

Rok Małego Poznaniaka to cykl warsztatów i zajęć skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Każdy miesiąc w roku to szansa na przedstawienie unikatowego wydarzenia bądź miejsca, będącego symbolem Poznania.

Poszczególne warsztaty zbudują wizerunek Poznania jako miasta różnorodnego i ciekawego kulturowo. Uczestnictwo w poszczególnych zajęciach poszerzy wiedzę dzieci i w aktywny sposób ukształtuje ich świadomość regionalną, a wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych rozbudzi w nich twórcze myślenie. Zajęcia rozwiną w dzieciach wrażliwość artystyczną, kreatywność, pewność siebie, zachęcą do odkrywania w sobie umiejętności aktorskich oraz rozbudzą ciekawość poznawania mało znanych miejsc miasta.

O Poznaniu i jego dziejach w ciekawy sposób opowie przewodnik miejski i animatorka kultury Maja Rausch oraz instruktorka zajęć teatralnych i plastycznych Katarzyna Siek.

Maja Rausch - z wykształcenia plastyk, z zamiłowania mediewistka. Wielbicielka kultury celtyckiej, kotów i twórczości Tove Jansson. Miłośniczka Kabaretu Starszych Panów. W swej twórczości artystycznej zagorzała Manualistka i Rękodzielniczka. Początkująca pisarka - autorka "Bajęczynek"
i książek dla dzieci "Zostań małym Poznawcą" oraz "Zostań młodym Poznawcą". Bamberka po kądzieli. Przewodnik miejski po Poznaniu.

Katarzyna Siek - absolwentka pedagogiki UAM, nauczycielka, instruktorka zajęć teatralnych i plastycznych, właścicielka firmy "Z Pasją w świat" Warsztaty Artystyczne.

Szczegółowy program tutaj

Zobacz www.wm.posnania.pl