okładka książki

Szymon Radzimierski - spotkanie autorskie i prezentacja

2016-12-03 ( sobota )
12:00-14:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

Hejka, to ja Simon! Zapraszam Was na spotkanie ze mną w Empiku w Poznaniu. Będę opowiadał dużo fajnych historii, dowiecie się, jak powstawała książka i czy pisanie jest trudne. Odpowiem też na wszystkie pytania, z przyjemnością podpiszę książkę, a dla każdego będę miał odjazdowe naklejki. I zapewniam - nie będziecie się nudzić!!! Bo nuda to mój wróg.

Podczas spotkania będę miał też prezentację o moim ukochanym Borneo. Chcecie posłuchać jak 8-latek odnalazł się na Kalimantanie? To właśnie ja - Simon! I sam będę Wam opowiadał o tym, jak przetrwałem 7-dniowy trekking w dżungli na Borneo, co tam jadłem, co piłem i gdzie spałem, jak miałem bliskie spotkanie z wężem. Usłyszycie też jak trafiłem do domu Łowców Głów, co tam przeżyłem i dlaczego godzina odlotu samolotu nie miała żadnego znaczenia. Opowiem Wam, jak niemal zaprzyjaźniłem się z orangutanem i dlaczego warto nocą płynąć rzeką. Nauczę Was również indonezyjskiego łamańca językowego - ciekawe, kto będzie umiał go powtórzyć. Do tego pokażę Wam duuużo, duuużo fajnych zdjęć!

Simon Szymon Radzimierski - młody podróżnik i bloger, łowca przygód. Miłośnik hardcorowych wypraw i egzotycznych zwierząt. Uwielbia ekstremalne warunki - trekking przez dżunglę na Borneo, wspinaczkę na czynny wulkan w Etiopii, pływanie z ogromnymi mantami i rekinami wielorybimi. Od ósmego roku życia prowadzi dwujęzycznego bloga podróżniczego planetKIWI.

Książka Szymona "Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo" (wyd. Burda Publishing Polska) to fascynująca, pełna przygód, czasem mrożąca krew w żyłach, relacja z miesięcznej wyprawy do jednego z najbardziej dziewiczych zakątków świata. W swoim dzienniku Szymon zabiera czytelnika m. in. na surwiwal przez dżunglę, tropienie orangutanów, nosaczy i innych endemicznych gatunków, do miast na wodzie, kopalni diamentów oraz na snorkelling z gigantycznymi mantami czy w jeziorze nieparzących meduz. "Wpisz swoje imię" - prosi na początku autor - "od teraz będziesz częścią naszej ekipy". I tak się staje. Czytelnik staje się towarzyszem podróży, wszystko wydarza się teraz, na jego oczach. Ta książka to unikalny, zabawny, pełen zaskoczeń i odkryć dziennik z podróży dziesięcioletniego chłopca. Książkę rekomendują znani podróżnicy Jasiek Mela, Marek Kamiński, Marek Tomalik, Jakub Porada, Joanna Nowak.

Zobacz www.facebook.com/events/1701245753536152/