plakat

Zasady

Szkoła zgłasza 3-osobowe drużyny na adres: escaperoom@wci.pl z podaniem wymyślonych przez uczniów nazw drużyn, w odpowiedzi otrzymuje terminy do wyboru. Zgłoszenia należy wysyłać do 10 czerwca 2018 r. Udział w turnieju jest darmowy.

W dniach 4-13 czerwca 3-osobowa drużyna wchodzi do pomieszczenia, w którym umieszczono skrzynki zamykane na szyfr, w każdej z nich umieszczone są pytania dotyczące wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Odpowiedzią na pytanie jest szyfr, który otwiera kolejną skrzynkę, w której znajduje się następne pytanie. W ostatniej skrzynce znajduje się klucz do drzwi wyjściowych z sali. Po wyjściu drużyny, mierzymy czas wykonania zadania. Maksymalny czas trwania jednego wejścia nie może przekroczyć 30 minut, po tym czasie organizator otworzy salę, a drużyna nie zaliczy zadania.

Zwycięża drużyna, która wykona zadania w najkrótszym czasie. Otrzyma ona puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Poznania podczas uroczystego spotkania młodzieży 14 czerwca 2018 o godz. 11.00 na pl. Adama Mickiewicza. Wszyscy uczestnicy otrzymają touch peny.

Celem turnieju jest rozbudzenie w młodzieży fascynacji historią XX wieku oraz możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z uczniami innych szkół, z posiadanej wiedzy na temat wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956 roku.

Turniej rozegrany będzie w dniach 4-13 czerwca 2018 r. w budynku liceum przy ul. R. Strzałkowskiego 5/7 w Poznaniu.

Wręczenie nagrody głównej nastąpi 14 czerwca 2018 r. podczas spotkania młodzieży na pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu o godz. 11.00.