Książki

Zamiast wychowania - spotkanie z podejściem Jespera Juula

2019-09-24 ( wtorek )
18:30
Księgarnia z Bajki, os. Przyjaźni 125 C, Poznań

Spotkanie jest wprowadzeniem do filozofii Jespera Juula, autora licznych książek opisujących podejście, w którym odchodzi się zarówno od wychowania autorytarnego, jak i wychowawczego permisywizmu (powszechnie zwanego wychowaniem bezstresowym).

Podejście to skupia się na budowaniu relacji z dzieckiem bazującej na takich wartościach, jak: równa godność, autentyczność, odpowiedzialność

Jesper Juul pokazuje, że najważniejsza w stosunkach dorosły-dziecko jest relacja, szacunek do dzieci, zaufanie do ich kompetencji oraz autentyczność dorosłego.

Jeśli zadajesz sobie pytania: czy jestem dobrym rodzicem/nauczycielem?, jak sprawić, aby moje dziecko było szczęśliwe? lub jak dogadać się z dzieckiem?, to to spotkanie jest dla Ciebie.

Księgarnia Z Bajki zaprasza wszystkie osoby, dla których ważne są dzieci, w szczególności rodziców, nauczycieli, opiekunów, wychowawców, babcie, dziadków, nianie.

Poprowadzi: Agnieszka Koluch - jest certyfikowanym trenerem Familylab (organizacji założonej przez Jespera Juula), założycielką Wybieram Relację, pasjonatką Porozumienia bez Przemocy i edukacji alternatywnej. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi, współpracuje ze szkołami i przedszkolami, prowadzi także konsultacje rodzicielskie oraz indywidualne sesje empatyczne. Ma dwójkę dzieci, uwielbia jogę, podróże i spacery po lesie.

Bilety 25 zł

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat w księgarni lub na konto.

Zobacz www.ksiegarniazbajki.pl/