Pakiet pełny (3 atrakcje):

Experymentarium: Ptasie przysmaki

Jesienne eksperymenty biologiczno-chemiczne. Jesienią liście zmieniają kolor - czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego tak się dzieje? Na tych zajęciach zadaniem Młodych Odkrywców będzie rozwiązanie tej przyrodniczej zagadki. Wykonując samodzielnie doświadczenia, będą mogli przekonać się, dlaczego liście żółkną i czerwienieją. Mali naukowcy wyizolują również barwniki z liści oraz spróbują je rozdzielić. Kolorowa jesień inspiruje i zachęca do eksperymentów. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy!

Ekspozycja na Wystawie Zielonej: Barwy, światło i ruch

Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach naszej najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium uczestnicy siedzą na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybiorą się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym, co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni.

Godzina rozpoczęcia: 10:00. Czas trwania: 3 godz.

Bilety: tutaj.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl