Logo

Dzień Najmłodszego Odkrywcy w Laboratorium Wyobraźni

2020-02-08 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

Wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Laboratorium Wyobraźni (w wieku 3-6 lat), czyli... Dzień Najmłodszego Odkrywcy!

To wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowany został program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno maluchom, jak i ich opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:

  • Experymentarium: Laboratorium Bajek dla Najmłodszych

...czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Przed Małymi Odkrywcami niezwykłe spotkanie, ponieważ... eksperymentować będą razem z bohaterami ze Świata Bajek! Uczestnicy będą mogli sprawdzić, jak zrobić smerfną pianę oraz chemiczną tęczę. Ponadto dowiedzą się, w czym tkwi fenomen chemicznego gluta oraz jak można go wykorzystać.

  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnymi wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych - uczestnicy będą patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje do odkrycia!

Godzina rozpoczęcia: 10:00.

Czas trwania: 2 godz.

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

Pojedyncze atrakcje (do wyboru):

  • Experymentarium: Laboratorium Bajek

Bohaterowie ze Świata Bajek wpadli w duże kłopoty. Potrzebują pomocy Młodych Odkrywców! Czy jesteście gotowi do pracy? Musicie pomóc Kopciuszkowi zdążyć przed północą z porządkami - przydadzą się pęseta i magnesy. Jak przechytrzyć Gargamela? Uczestnicy wytworzą smerfną pianę! Aladyn ma problemy z transportem, z pomocą przyjdzie Dżin, którego trzeba będzie obudzić. Jeszcze tylko trzeba będzie uśpić Strasznego Smoka i Świat Bajek uratowany!

  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych, takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii, takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana "ciemnia", która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem, takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzących przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni.

Godziny rozpoczęcia: 13:00, 14:30.

Czas trwania: 1 godz.

Bilety: tutaj.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl