Logo PPNT

Atrakcje w Laboratorium Wyobraźni - 14 marca ODWOŁANE

2020-03-14 ( sobota )
Laboratorium Wyobraźni, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

Laboratorium Wyobraźni PPNT zamknięte do piątku, 27 marca

Ze ztrony Organizatora:

"OŚWIADCZENIE

W związku z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Urzędu Miasta Poznania, Zarząd PPNT podjął decyzję o przyłączeniu się do działań profilaktycznych w związku z występującym w Polsce koronawirusem (COVID-19) i zamknięciu Laboratorium Wyobraźni PPNT do piątku, 27 marca. Niniejsza decyzja podyktowana jest troską zarówno o Gości, jak i o Pracowników Laboratorium Wyobraźni PPNT.

Grupy zorganizowane zostaną poinformowane o anulowaniu wizyty telefonicznie lub mailowo. Natomiast klienci indywidualni otrzymają informację mailową oraz zwrot środków za bilety kupione za pośrednictwem strony internetowej Laboratorium Wyobraźni PPNT. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni."

_

Weekend pełen eksperymentów na Wystawie Czerwonej! W sobotę organizatorzy będą eksperymentować w zarówno z najmłodszymi, jak i z tymi nieco starszymi odkrywcami w Laboratorium Barw, a w niedzielę sprawdzą, jak wyizolować DNA owoców w trakcie niezwykłej podróży... w głąb komórki.

Sobota, 14 marca Dzień Najmłodszego Odkrywcy. Wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli... Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Tym razem w sobotę, 14 marca. Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowaliśmy program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Pojedyncze atrakcje (do wyboru):

- Experymentarium: Laboratorium Barw Otaczający nas świat byłby strasznie nudny, gdyby nie było w nim żadnych kolorów. To przy pomocy tęczowych barw można przegonić wszelkie smutki. Młody Odkrywco! W Experymentarium wcielisz się w rolę Wielkiego Artysty i pokolorujesz świat. Dowiesz się, czy świeczki potrafią lewitować i jak malować używając mleka. A do domu... zabierzesz ze sobą kolorowy prezent!

- Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana "ciemnia", która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2

Termin: sobota, 14 marca

Godzina rozpoczęcia: 13:00, 14:30 Czas trwania: 1h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2020-03-14

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/