Dziewczynka z lupą, na dole nazwa cyklu

Czy można zrobić mózg z kalafiora, satelitę z papieru i teleskop z lupy? I to w każdym mieszkaniu? Jak w domowych warunkach bezpiecznie przeprowadzić z dziećmi eksperyment chemiczny, a za pomocą flamastra wytłumaczyć czym jest chromatografia? "W domu jest fajnie i kropka!" to cykl warsztatów online dla dzieci i rodziców, na które zaprasza Empik, organizator programu Przecinek i Kropka, wraz z Rzecznikami Nauki oraz edukatorami i autorami literatury dziecięcej. Rozwijające pasje, wiedzę i wyobraźnię zajęcia właśnie wystartowały.

Na warsztatach Rzecznicy Nauki podsuną dzieciom i rodzicom inspiracje do zabawy oraz ciekawych i ważnych rozmów. Młodzi naukowcy ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki pokażą, jak przeprowadzić kapitalne eksperymenty naukowe z wykorzystaniem rzeczy, które mamy w domu! Dzieciom zainteresowanym pracą mediów Przecinek i Kropka proponuje warsztaty dziennikarskie. Nie zabraknie też oczywiście aktywności związanych z książkami. Do wirtualnych zajęć dołączają autorzy literatury dziecięcej. Agnieszka Mielech, autorka serii "Emi i tajny klub superdziewczyn" przeczyta fragment  11 tomu - "Aloha", Marcin Mortka swoje "Biuro podróży nosorożki Papti", a Marta Kisiel "Małe Licho".

Cykl "W domu jest fajnie i kropka!" obfitować będzie także w spotkania z ulubionymi literackimi bohaterami i twórcami tytułów nominowanych w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka.

Szczegóły na FB: Przecinek i Kropka.

Zobacz www.empik.com/przecinek-i-kropka