a

Koncert dodatkowy w ramach Universitas Cantat 2017

2017-05-05 ( piątek )
20:00
Galeria U Jezuitów, ul. Dominikańska 8, Poznań

Kategoria: Muzyka

WYKONAWCY

Chór Politechniki Poznańskiej Volantes Soni,
Dyrygent: dr Paweł Łuczak

Wstęp wolny.

_
Chór Politechniki Poznańskiej "Volantes Soni" został założony w 1999 roku przez Panią Monikę Kusz, absolwentkę Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Od momentu powstania działa pod patronatem Uczelnianego Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej. W jego skład wchodzą uzdolnieni muzycznie studenci, absolwenci oraz młodzi pracownicy Politechniki Poznańskiej i innych poznańskich uczelni, których połączyła jedna pasja - śpiewanie.

"Volantes Soni" występuje na ważnych uroczystościach odbywających się na Politechnice Poznańskiej. Promuje również uczelnię wzbogacając życie kulturalne Poznania, śpiewając na najważniejszych scenach miasta. Chór uczestniczy w wielu koncertach charytatywnych w poznańskich kościołach, szpitalach, szkołach specjalnych i domach dziecka, a także bierze udział w ich organizacji.

W zróżnicowanym repertuarze zespół posiada utwory o tematyce sakralnej oraz opracowania muzyki ludowej i rozrywkowej. "Volantes Soni" podejmuje także duże wyzwania artystyczne mierząc się z wielkimi formami wokalno - instrumentalnymi takimi jak "Missa Criolla" - Ariela Ramireza, "Quo Vadis" - Feliksa Nowowiejskiego, "Wesele lubelskie" - Tadeusza Szeligowskiego, Requiem d - moll W. A. Mozarta.

Stałym punktem działalności chóru są liczne międzynarodowe i ogólnopolskie konkursy i festiwale chóralne, które odbywają się zarówno w kraju jak i za granicą. (Republika Czeska, Hiszpania, Bułgaria, Macedonia, Irlandia Północna). Owocują one licznymi nagrodami.

_
oprac.LT