a

Poznański Klub Podróżnika - Spotkanie z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami

2017-05-11 ( czwartek )
19:00
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami "Powroty w Himalaje. Zanskar".
Odcięty przez kilka miesięcy od świata Zanskar to miejsce zamieszkałe przez serdecznych i gościnnych ludzi. Prelegenci opowiedzą o wędrówkach starymi trasami karawanowymi. Pokażą górskie panoramy od pustynnych gór do ośnieżonych szczytów, przeprawy przez górskie potoki i biwaki w malowniczych miejscach. Odwiedzając wioski będziemy witani uśmiechem i zapraszani na herbatę. Pomożemy przy żniwach i sianokosach, trafimy na modlitwy i tańce masek w klasztorach, odwiedzimy lokalnego króla, będziemy gośćmi na weselu. A po przyjeździe do domu będziemy chcieli znów tam wrócić...
Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie - podróżnicy, autorzy wystaw fotograficznych i książek o Himalajach, prekursorzy profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych w Polsce. Pasja podróżowania stała się ich sposobem na życie. W 1988 po raz pierwszy wyruszyli w Himalaje indyjskie i nepalskie. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Pakistan, Tybet, Turcję, Gruzję, Kirgizję a także Wenezuelę i Tanzanię.

Bilety w cenie 17 zł dostępne on-line.

_
oprac.LT