a

Kiermasz, pokazy, warsztaty - Wiosenni Ogrodnicy w Parku Wilsona

2017-05-13 ( sobota ) – 2017-05-14 ( niedziela )
10:00-17:00
Park Wilsona, Matejki 18, Poznań

Przed Palmiarnią Poznańską odbywać się będzie kiermasz "Zielony Poznań", który inauguruje XXIV edycję konkursu. To już kolejna edycja kiermaszu ogrodniczego, który już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń ogrodniczych w Poznaniu. Po raz kolejny wspólnie z mieszkańcami miasta Poznania przygotowujemy się do wiosny w ogrodzie. W tym roku impreza nabierze nowej mocy dzięki połączeniu sił z różnych Instytucji.

Podczas kiermaszu przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu, a wystawcy zaoferują mieszkańcom bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów, a także akcesoria ogrodnicze, podłoża i nawozy. Nowością są róże ze szkółki Rosarium, która w swoim asortymencie posiada ponad 600 odmian, Bogdan Królik ze swoją produkcją roślin cebulowych oraz kwiatów ciętych, stoisko  Rolniczo-Sadownicze Gospodarstwa Doświadczalnego z Przybrody, które posiada duży wybór odmian jabłek z własnego sadu zgodnie z proekologicznymi zasadami Integrowanej Produkcji z Certyfikatami. Porad ogrodniczych udzielać będą instruktorzy Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców.
W zakresie projektowania ogrodów przydomowych porad będą udzielali Pracownicy i Doktoranci Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu, z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Studenci.
Na mieszkańców miasta Poznania czekają liczne atrakcje, animacje dla dzieci, edukacja i pokazy florystyczne Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, warsztaty
 z Hortiterapii prowadzone przez Katedrę Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, znakowanie rowerów z Komisariatem Policji-Grunwald, Mobilny Punkt Informacyjny dla Rodzin prowadzony przez Poznańskie Centrum Świadczeń, Motyle dla Hospicjum-Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej o/Poznań.           

Więcej informacji oraz program imprezy w załączniku.

_
LT

Ulotka