Plakat ze zdjęciem autora i okładką książki. Po lewej białe napisy informujące o wydarzeniu, pomarańczowe tło.

Marcin Matczak - spotkanie z cyklu #premieraonline

2021-09-01 ( środa )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Tata Maty opisuje relację ojca z synem, który się usamodzielnia i idzie własną drogą. Na tej drodze otrzymuje pełne wsparcie, choć jego wybory są inne niż wybory ojca. Ale czy na pewno inne? Może jednak niedaleko pada raper od profesora prawa? Książka "Jak wychować rapera. Bezradnik" (Wydawnictwo Znak) to opowieść o potrzebie rebelii. O pracy nad wydawnictwem, w rozmowie z Justyną Dżbik-Kluge, autor opowie podczas spotkania online.

Wychowujemy nasze dzieci do posłuszeństwa, a zapominamy wychowywać je do buntu. Tymczasem porządny człowiek, a zarazem - dobry obywatel, musi wykształcić w sobie zdolność do rebelii, jeśli okoliczności tego wymagają. Ostatecznie książka o tym, jak wychować rapera, jest o tym, jak wychować obywatela. Według autora: ma mieć dzikie serce i empatię, wrażliwość i siłę. Ma być odważny i mówić prawdę, nawet jeśli drży mu głos.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com